پیدا کردن یک شغل درست‌وحسابی و پردرآمد همواره دغدغه انسان‌ها در عصر جدید بوده است. بسیاری افراد نسبت به آینده شغلی خود نگران و به دنبال یک منبع درآمد جدید برای گذران زندگی و یا افزایش رفاه خود و خانواده هستند. طبیعی است که این نگرانی‌ها باعث شود که بسیاری از افراد، فعالیت‌های کاری و شغلی خود را چندین برابر کنند و به‌طور همزمان چند فعالیت اقتصادی داشته باشند. البته بسیارند افراد تیزهوشی که با شم اقتصادی قوی خود نبض بازار را در دست گرفته و با آگاهی از پردرآمدترین شغل‌های ایران و وارد شدن به این عرصه‌های شغلی، سرمایه‌های کلانی به‌دست آورده‌اند.

  • چه شغلی در ایران پردرآمد محسوب می‌شود؟
  • آیا می‌توان بدون داشتن سرمایه زیاد و تنها با داشتن مهارت لازم درآمد کافی داشت؟
  • آیا می‌توان بدون پشتوانه اجتماعی خوب در ایران به لحاظ شغلی فرد موفقی شد؟

در پاسخ به این سؤالات و همین‌طور موفق شدن در عرصه‌های شغلی باید بدانیم که شناخت مهارت‌ها و قابلیت‌های فردی، اولین گام در موفقیت شغلی محسوب می‌شود. راه‌اندازی کسب‌وکاری در راستای قابلیت‌هایمان تضمین موفقیت ماست. مسئله دوم، دانستن و کنار آمدن با این معضل که در هرزمانی نیازهای اقتصادی یک جامعه متفاوت است و این مورد یکی از چالش‌های کسب‌وکار در همه جوامع محسوب شده و رفع آن، نیاز به برنامه‌ریزی دقیق دارد. در این نوشتار قصد داریم برخی از شغل‌های پردرآمد ایران، روش‌های جدید کسب‌وکار و همین‌طور بازارهای آینده را به شما معرفی کنیم. پس اگر به دنبال ایجاد یک کسب‌وکار پررونق و وارد شدن به شغل‌های پردرآمد در ایران هستید و یا برای آینده شغلی خود برنامه‌ریزی می‌کنید، در ادامه مقاله با آکادمی کاپریلا همراه شوید.

شغل های پردرآمد

شرایط اقلیمی، جغرافیایی و یا منابع طبیعی خاص یک منطقه ممکن است باعث پردرآمد شدن برخی از شغل‌ها در منطقه مذکور شده، درحالی‌که ایجاد آن شغل در مناطق دیگر منطقی و اقتصادی نباشد. مثلاً برای راه‌اندازی یک کارخانه آجرنسوز باید محل احداث کارخانه، کم‌ترین فاصله ممکن را با مواد معدنی اولیه موردنیاز داشته باشد و بر این اساس، باید در یک منطقه خاص معدنی تأسیس شود؛ در غیر این صورت، احداث این کارخانه که مستلزم داشتن سرمایه بسیار زیاد است، با افزایش هزینه‌های حمل‌ونقل مواد اولیه به عدم سوددهی، ورشکستگی کارخانه و درنهایت از بین رفتن سرمایه سرمایه‌گذار منجر می‌شود. بنابراین، از این مثال می‌توان نتیجه گرفت که گاهی برخی از شغل‌هایی که در یک منطقه خاص از ایران، پردرآمد محسوب می‌شوند، لزوماً در مناطق دیگر پردرآمد نیستند و یا سوددهی کمی دارند.

انتخاب شغل‌هایی که تقریباً در تمام مناطق ایران پردرآمد محسوب می‌شوند، می‌تواند به امنیت شغلی منجر شده و یک بازار همیشگی را برای شغل شما ایجاد کند. مسئله مهم دیگر، مربوط به تأثیر اینترنت، فناوری اطلاعات و همین‌طور شبکه‌های اجتماعی در موفق شدن یک شغل است. این تأثیرات به‌قدری سریع اتفاق افتاده است که باعث شده حتی افرادی با شغل‌های موفق، زمینه فعالیت خود را تغییر دهند و به‌سوی شغل‌های آنلاین روی‌آورند. دانستن دورنمای این شغل‌ها، می‌تواند ایده‌های خوبی در زمینه فعالیت‌های شغلی پردرآمد و یا تغییرات کسب‌وکار به شما ارائه دهد که محل بحث در ادامه مقاله است.

شغل های شناخته ‌شده‌ پردرآمد

در ایران یک سری از شغل‌ها همیشه پردرآمد بوده‌اند و همه مردم آنها را به‌عنوان شغل‌های پول‌ساز می‌شناسند. این شغل‌ها علاوه بر درآمد بالا، جایگاه و شخصیت اجتماعی بالایی نیز برای دارنده به ارمغان می‌آورند که می‌تواند از مهم‌ترین دلایل انتخاب این شغل‌ها باشد. برخی از شغل‌های این گروه عبارت‌اند از:

گروه پزشکی

درست حدس زدید! اگرچه حدس زدن آن زیاد هم مشکل نبود! پزشکان، جراحان، داروسازان و دندان‌پزشکان که هم‌زمان با درآمد فوق‌العاده، جایگاه اجتماعی بالایی نیز دارند، در صدر این لیست قرار گرفته‌اند. نکته مهم این است که تنها راه داشتن این شغل‌ها گذراندن یک دوره طولانی و طاقت‌فرسای تحصیلی، پاس کردن دروس بسیار پیچیده و تخصصی و همین‌طور داشتن توان بالا در تحمل بیداری و شیفت‌های شبانه است. اگر استعداد، توانایی ذهنی و بدنی شما سازگار با این شغل است، پس می‌توانید به‌عنوان یک پزشک موفق، دندان‌پزشک خبره و یا یک داروساز با درآمد بسیار بالا فعالیت کرده و آینده شغلی و اجتماعی بسیار خوبی را برای خود رقم بزنید. جراحان زیبایی، متخصصین پوست و مو، دندان‌پزشکان و داروسازان فعال در کارخانه‌های داروسازی، بالاترین میزان درآمد را در این گروه دارند. اگرچه در دو سال اخیر با همه‌گیری ویروس کرونا و سختی‌هایی که بر کادر درمان و خانواده‌های آنها واردشده است، دانشجویان مانند قبل به دنبال تحصیل در این رشته‌ها نیستند ولی این گروه شغلی همچنان به‌عنوان شغل‌های پردرآمد ایران، جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است.

آموزش‌های ویدئویی مرتبط به این موقعیت شغلی:‌

مشاغل پزشکی
پزشکی

تجارت

تجار ایرانی از قدیم از درآمد و موقعیت و احترام اجتماعی بسیار خوبی برخوردار بوده‌اند. این گروه شغلی با سرمایه‌گذاری بر روی کالاهای خاص و خریدوفروش آنها، به درآمدهای بسیار بالایی دست‌یافته‌اند. میزان درآمد تجار نسبت به زمینه فعالیت آنها و نحوه فعالیت آنها به‌صورت داخلی یا بین‌المللی متفاوت و گاهی از چندین میلیون تا چند صد میلیون در نوسان است. در این میان، نوسانات نرخ ارز، سرمایه تجار تیزهوش و زیرک ایرانی را که سرمایه خود را در خریدوفروش کالاهای خارجی وارد کرده‌اند، چندین برابر نموده است. بدیهی است که همه تجار ثروتمند ایرانی یک شبه و بی‌دردسر به موفقیت نرسیده‌اند. برای موفق بودن در این شغل باید از تجربه کافی، شم اقتصادی خوب، قدرت تصمیم‌گیری درست، مهارت تشخیص نوسانات بازار و همین‌طور سرمایه نسبتاً بالایی برخوردار بود.

آموزش‌های ویدئویی مرتبط به این موقعیت شغلی:‌

 

مشاغل تجاری
تجارت

وکالت

از دیگر شغل‌هایی که می‌توان در گروه شغل‌های پر درآمده شناخته‌شده ایران قرار داد، شغل وکالت است که چالش‌های خاص خود را دارد و بیشتر متناسب افرادی است که دغدغه‌های اجتماعی دارند و برقراری عدالت برایشان در اولویت است. وکلا نیز مانند پزشکان از موقعیت اجتماعی خوبی برخوردار و شغل پردرآمدی دارند. درآمد وکلا بر اساس سابقه، شهرت و موفقیت آنها و همین‌طور نوع پرونده‌ای که بر روی آن کار می‌کنند تعیین می‌شود و از چند میلیون تا چند صد میلیون و گاهی میلیارد در تغییر است. البته شغل وکالت نیز نیاز به تحصیلات دانشگاهی داشته و قبولی در آزمون‌های خاص و گذراندن دوره‌های کارآموزی از دیگر شروط وارد شدن به این شغل است.

آموزش‌های ویدئویی مرتبط به این موقعیت شغلی:‌

وکالت
وکالت

صنعت گردشگری

شغل‌های مرتبط با صنعت گردشگری مانند دارندگان دفاتر توریستی و گردشگری، هتلداران و رستوران‌داران از دیگر شغل‌هایی هستند که با توجه به جاذبه‌های زیاد گردشگری شهرهای ایران، به‌عنوان شغل‌های با درآمد بسیار بالا در ایران شناخته می‌شوند. این شغل‌ها اگر با اصلاح برخی زیرساخت‌های کشور بتوانند در عرصه صنعت گردشگری بین‌الملل نیز فعالیت کنند، به درآمدهای ارزی بسیار بالاتری دست می‌یابند و می‌توانند حتی برای کشور نیز تولید ارز نمایند. البته لازم به ذکر است که در طول پاندمی کرونا این شغل‌ها بیشترین ضرر مالی را متحمل شده‌اند و برای رسیدن به دوران طلایی فعالیت خود به تلاش بیشتر و جذب سرمایه‌های شخصی و دولتی نیاز خواهند داشت.

آموزش‌های ویدئویی مرتبط به این موقعیت شغلی:‌

 

گردشگری
گردشگری

گردشگری پزشکی

این شغل محل تلاقی و همکاری دو رشته پول‌ساز پزشکی و گردشگری است که در سال‌های اخیر با بالا رفتن نرخ تبدیل دلار به ریال، درآمد بسیار بالایی برای فعالان این حوزه به ارمغان آورده است. پایین بودن هزینه‌های درمانی، دندانپزشکی و جراحی زیبایی نسبت به کشورهای منطقه و همین‌طور وجود پزشکان و جراحان موفق و باتجربه باعث شده است که ایران یک مقصد جذاب برای گردشگران پزشکی بوده و پذیرای خیل زیادی از بیماران از سایر نقاط جهان باشد. بهتر است یادآور شویم که هم تورهای گردشگری که بیماران را از سراسر دنیا جذب کرده، به ایران آورده و گروه‌های پزشکی را به آنها معرفی می‌کنند و هم تیم‌های پزشکی فعال در زمینه توریسم درمانی، جزء پردرآمدترین گروه‌های شغلی در ایران محسوب می‌شوند.

وقتی اینترنت و کامپیوتر کار ایجاد می کند!

کسب‌وکارهای آنلاین، یکی از جدیدترین و پردرآمدترین روش‌های کسب درآمد در دهه‌های اخیر محسوب می‌شود. کسب‌وکارهای اینترنتی در ایران نیز به جایگاه خوبی دست‌یافته و به یکی از پردرآمدترین شغل‌ها تبدیل‌شده که در بیشتر موارد به سرمایه زیادی احتیاج نداشته و تنها با داشتن خلاقیت و ایده‌های نو می‌توان به فرد موفقی در این حوزه تبدیل شد. پردرآمدترین شغل‌های آنلاین ایران را در ادامه نوشتار معرفی می‌نماییم.

کامپیوتر و فناوری اطلاعات
کامپیوتر و فناوری اطلاعات

بازاریابی آنلاین

بازاریابی جزء شغل‌هایی است که همواره درآمد بالایی را نصیب شخص بازاریاب می‌کند. با گسترش فعالیت‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی، روش‌های بازاریابی سنتی به‌تدریج جای خود را به روش‌های به‌روز‌تر بازاریابی مانند بازاریابی آنلاین یا دیجیتال مارکتینگ داده است که بستر فعالیت بسیار پرسودی به‌حساب می‌آید. بازاریاب‌های اینترنتی با چالش‌های زیادی روبه‌رو نبوده و درعین‌حال با توجه به نوع و گسترگی فعالیت و محصولی که بازاریابی می‌کنند، درآمدهای نسبتاً بالا تا بسیار بالایی دارند. اشخاصی می‌توانند در این حرفه موفق شوند که علاوه برداشتن دانش اقتصادی به‌روز و شناختن بازارهای موجود برای یک محصول خاص، از شخصیت سمج و محکمی برخوردار باشند.

آموزش‌های ویدئویی مرتبط به این موقعیت شغلی:‌

ساخت فروشگاه آنلاین

تابه‌حال حتماً نام فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا را شنیدید و حداقل یک بار از آن خرید کرده‌اید. این فروشگاه اینترنتی بسیار موفق با درآمد فوق‌العاده، یک فروشگاه آنلاین است که در ابتدا با سرمایه کم دو برادر راه‌اندازی شده است. شما هم اگر به دنبال یک شغل پردرآمد که به سرمایه زیاد احتیاج نداشته باشد هستید، راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی یکی از گزینه‌های پیشنهادی ما به شماست. با این روش می‌توانید محصولات موردنظر خود یا محصولاتی که توسط خود شما تولیدشده‌اند را بدون پرداخت اجاره مغازه و یا مالیات به فروش برسانید. در ابتدا تنها با داشتن یک وب‌سایت و یا یک گروه یا کانال تلگرامی و یا فعالیت در یک پیج اینستاگرام می‌توانید محصولات خود را فروخته و به سوددهی قابل قبولی برسید. بارونق گرفتن و گسترش کسب‌وکار، شما باید از یک برنامه‌نویس حرفه‌ای و بازاریابان آنلاین کمک بگیرید تا به شما در ادامه فعالیت‌های شغلی کمک نمایند. به‌عنوان‌مثال در ابتدا با کمک بازاریابان حرفه‌ای، می‌توانید اقلام موردنیاز یک شرکت و یا موسسه را تأمین نمایید و به سوددهی برسید و اگر مشتریان از شما راضی باشند، موفقیت خود را برای مدت‌ها تضمین کرده‌اید. اگرچه میزان موفقیت و درآمد در این شغل به میزان وقت و سرمایه‌گذاری خود شما وابسته است، ولی می‌توان گفت که ساخت فروشگاه آنلاین در همه حال یک شغل بسیار پردرآمد در ایران محسوب می‌شود.

آموزش‌های ویدئویی مرتبط به این موقعیت شغلی:‌

برنامه نویسی، طراحی و توسعه وب سایت

این شغل از آن شغل‌هایی است که تنها داشتن مهارت بالا شرط موفق شدن در آن است. برای شروع به برنامه‌نویسی نیاز به سرمایه زیادی ندارید و تنها با داشتن یک سیستم کامپیوتر و علاقه و اراده می‌توانید به یک فرد موفق در این حوزه تبدیل‌شده و درآمد بسیار بالایی کسب نمایید. درواقع در این شغل تنها با داشتن مهارت بالای کد نویسی کامپیوتر و تجربه کافی موفقیت خود را تضمین می‌نمایید. برای اینکه یک برنامه‌نویس موفقی شوید حتماً لازم نیست که رشته تحصیلی شما مهندسی IT یا نرم‌افزار باشد؛ شما می‌توانید یک مهندس مکانیک یا کارشناس حسابداری و همزمان یک برنامه‌نویس موفق کامپیوتر باشید. برای کسب مهارت کد نویسی در صورت علاقه می‌توانید در دوره‌های کد نویسی که توسط مراکز آموزشی مختلف برگزار می‌گردد، شرکت کرده و مهارت کد نویسی را به‌دست آورید.

علاوه بر کد نویسی و گسترش وب‌سایت، طراحی و توسعه وب‌سایت نیز یکی دیگر از شغل‌های پردرآمد این روزهای ایران است. منظور از طراحی وب‌سایت، طراحی بصری یک سایت و تمام ارکان و منوهای قابل دیده شدن آن است به‌نحوی‌که برای بیننده جذابیت و کنجکاوی ایجاد کرده و دسترسی به امکانات سایت را راحت نماید. سیستم مدیریت محتوای وردپرس (WordPress) یکی از بهترین نرم‌افزارهایی است که می‌تواند در این زمینه به طراحان و توسعه‌دهندگان وب‌سایت کمک نماید. این شغل نیز به سرمایه مالی زیادی احتیاج نداشته و تنها خلاقیت و آشنایی با نرم‌افزارها و زبان‌های برنامه‌نویسی طراحی و توسعه وب، اساس آن است.

آموزش‌های ویدئویی مرتبط به این موقعیت شغلی:‌

طراحی اپلیکیشن

در سال‌های اخیر و باروی کار آمدن موبایل‌های هوشمند، طراحی اپلیکیشن به یکی از پول‌سازترین شغل‌ها در حوزه IT و فناوری اطلاعات تبدیل‌شده است. این رشته جذاب به دلیل در دسترس بودن همیشگی موبایل و گستردگی شبکه اینترنت پرسرعت تقریباً در همه جای دنیا با استقبال عمومی مواجه شده و درآمدهای هنگفت و دائمی را برای طراحان به ارمغان آورده است. در این حوزه، اپلیکیشن هایی که به زبان اندروید و IOS نوشته شوند و بتوانند کارهای خدماتی را ارائه داده و شرایط کاری را آسان‌تر نمایند، معمولاً موفق‌تر بوده و برای مدت‌زمان و دفعات بیشتر دانلود شده و مورداستفاده قرار می‌گیرند. مهم‌ترین بخش طراحی اپلیکیشن داشتن یک ایده ناب و جذاب است. پس، اگر ایده‌ای دارید ولی به زبان برنامه‌نویسی آشنایی ندارید، می‌توانید وارد شغل طراحی اپلیکیشن شده و در این راه از متخصصین این حوزه کمک گرفته و ایده خود را عملی نمایید.

آموزش‌های ویدئویی مرتبط به این موقعیت شغلی:‌

تولید محتوا

حتماً این روزها، اصطلاح تولید محتوا را زیاد شنیده‌اید. به نظر شما منظور از تولید محتوا چیست؟ درواقع تمام وب‌سایت‌ها برای اینکه دیده شوند و زنده بمانند، احتیاج به محتوای متنی، تصویری یا ویدئویی دارند. تولید محتوای متنی، تصویری یا ویدئویی ارزشمند و جذاب، لازمه رونق کسب‌وکارهای اینترنتی است و برای یک وب‌سایت، کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام بسیار ضروری به نظر می‌رسد. اگر دانش انگلیسی خوب و خلاقیت و ذوق هنری بالایی دارید و یا قلم گیرایتان نوشته‌های جذابی را خلق می‌کند، می‌توانید در حرفه تولید محتوا به موفقیت زیادی رسیده و درآمد بالایی نیز به‌دست آورید. برای شروع می‌توانید در سایت‌های دورکاری به‌عنوان محتوا نویس ثبت‌نام کرده و با گذاشتن رزومه و نوشته‌های خود شروع به گرفتن پروژه نمایید.

آموزش‌های ویدئویی مرتبط به این موقعیت شغلی:‌

اینفلوئنسری

یک شغل پردرآمد دیگر در ایران که در بستر شبکه‌های اجتماعی ایجاد شده و عامل اصلی موفقیت در آن تولید محتوای مناسب است. در این شغل، شما به سرمایه نیاز نداشته و تنها با ایجاد محتوای خوب و جذب فالوور به درآمد بالایی می‌رسید. تولید درآمد در این شغل نیز مانند بسیاری دیگر از شغل‌های اینترنتی، بر اساس گرفتن تبلیغات است. کسب‌وکارهای بسیاری هستند که برای رونق گرفتن کار خود، هزینه زیادی را صرف تبلیغات می‌کنند و این نگرش باعث پول‌سازی و تولید درآمد بالا برای اینفلوئنسرهای مطرح ایران شده است.

مدیریت شبکه های مجازی

تبلیغات در شبکه‌های مجازی بسیار پول‌ساز بوده و باعث می‌شود که مدیران این شبکه‌ها به درآمدهای بالایی برسند. اگر شما صاحب یک سایت پرمخاطب و یا یک کانال تلگرام و اینستاگرام با فالوور بالا هستید با جذب تبلیغات در شبکه مجازی خود می‌توانید به درآمد هنگفتی برسید. علاوه بر تبلیغات که مهم‌ترین منبع درآمد مدیران شبکه‌های مجازی محسوب می‌شود، فروش محصول در این شبکه‌ها، عامل دیگر افزایش درآمد برای آنها است. البته افزایش مخاطب و فالوور یک کار تقریباً زمان‌بر است که در این راه، بازاریابان حرفه‌ای و اینترنتی می‌توانند با مهارت خود به افزایش فالوورهای شما کمک کنند.

آموزش‌های ویدئویی مرتبط به این موقعیت شغلی:‌

تدریس آنلاین

با افزایش فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تعداد متخصصان در دهه‌های اخیر در کشور ما افزایش‌یافته است. این متخصصان اگر از دانش و تجربه خوبی برخوردار باشند و مهارت انتقال دانش خود به دیگران را داشته باشند، می‌توانند با برگزاری کلاس‌های آنلاین، در زمینه تخصص خود به درآمدهای بالایی برسند. علاوه بر تدریس آنلاین، برگزاری ورکشاپ‌های آنلاین و وبینارها از دیگر روش‌های کسب درآمد بالا است. درآمد شما زمانی بیشتر خواهد شد که به یک زبان دیگر مثل زبان انگلیسی تا حدودی مسلط باشید و از طریق تدریس آنلاین برای دانش‌پژوهان خارجی به کسب درآمد دلاری برسید. یکی از مهارت‌هایی که می‌توانید در آن به درآمد دلاری برسید، آموزش زبان است. از وب‌سایت‌هایی که در زمینه تدریس آنلاین زبان به‌صورت بین‌المللی فعال هستند، می‌توان به italki و VIPkids اشاره کرد که در این سایت‌ها شما حتی با تدریس زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان نیز می‌توانید به درآمد بالایی دست‌یابید.

شغل های هنری پر درآمد

اگرچه بسیاری از افراد بر این عقیده استوارند که با هنر نمی‌توان ثروتمند شد، تجربه سال‌های اخیر و میلیونر شدن یک شبه برخی از هنرمندان گاهی گمنام، خلاف این ادعا را ثابت می‌کند. در ادامه برخی از رشته‌های هنری پول‌ساز را به شما معرفی می‌کنیم.

مشاغل هنری
مشاغل هنری

آموزش‌های ویدئویی مرتبط به این موقعیت شغلی:‌

عکاسی و فیلم برداری حرفه ای

شاید تعجب کنید ولی عکاسی یکی از رشته‌های بسیار پول‌ساز هنری در ایران محسوب می‌شود. عکاسان ایرانی که آتلیه‌های حرفه‌ای دارند با همکاری با برخی از هنرمندان و اینفلوئنسرها و گرفتن عکس‌های حرفه‌ای تبلیغاتی و یا هنری از آنها، توانستند به درآمد بالایی برسند. برخی از این عکاسان در کار تهیه فیلم و عکس حرفه‌ای عروسی هستند که با دریافت هزینه‌های بسیار بالا از عروس و دامادها می‌توانند پول زیادی به‌دست آورند. هرچه قدر ذوق و درک هنری بالاتری داشته باشید و بتوانید ارتباط بهتری با فضاها و افراد برقرار کنید، در این رشته موفق‌تر خواهید بود. البته این شغل علاوه بر استعداد هنری به سرمایه تقریباً زیادی برای تأمین تجهیزات عکاسی و فیلم‌برداری احتیاج دارد ولی هنوز هم عکاسان زیادی هستند که تنها با داشتن یک دوربین عکاسی معمولی کار خود را آغاز کرده و در شغل عکاسی به موفقیت و درآمدهای بسیار بالایی در ایران رسیده‌اند.

آموزش‌های ویدئویی مرتبط به این موقعیت شغلی:‌

طراحی لباس و مد

یک شغل خلاقانه با کلاس کاری و درآمد بالا در ایران، که چالش‌های خاص خودش را هم دارد. اگر فردی خلاق هستید و به حوزه مد و لباس علاقه‌مندید، مطمئن باشید که می‌توانید یک طراح حرفه‌ای مد و لباس موفق شوید. این کار سرمایه زیادی نمی‌خواهد و اگر بتوانید با طرح‌های زیبای خود، نظر شرکت‌هایی که در زمینه مد فعالیت می‌کنند را جلب کنید و با آنها شروع به همکاری نمایید، خبر خوش این است که به‌زودی به درآمد بسیار بالایی دست خواهید یافت. اگر یک گام جلوتر هستید و می‌خواهید با برند سازی و اجرا کردن طرح‌های خود به فردی صاحب سبک در صنعت مد و لباس در ایران تبدیل شوید، سود و درآمد شما بسیار بالاتر از تصور است.

آموزش‌های ویدئویی مرتبط به این موقعیت شغلی:‌

طراحی لباس عروس و مزون داری

یک طراح حرفه‌ای لباس عروس که طرح‌هایش هیچ‌وقت تکراری نمی‌شود! اگر این جمله توصیف شما است، حتماً تا حالا آدم ثروتمندی شده‌اید! بله، طراحی لباس عروس یک کار بسیار پردرآمد است؛ به‌خصوص اگر مزون خود را داشته باشید و به‌طور اختصاصی لباس عروس‌های خاص با امضای خود بدوزید. چه‌کاری از این بهتر؟ اگر به این شغل علاقه‌مندید، اصلاً تعلل نکنید چون بی‌شک درآمد بسیار بالایی در انتظار شماست.

آموزش‌های ویدئویی مرتبط به این موقعیت شغلی:‌

آرایشگری

وقتی از آرایشگری پردرآمد در ایران صحبت می‌کنیم، منظورمان آرایشگری زنانه است. آرایشگران زنانه‌ای که در زمینه آرایش و گریم عروس، مانیکور و پدیکور ناخن، کاشت مژه، پاک‌سازی پوست و موارد دیگر فعالیت می‌کنند و باهنر خود مشتریان ثابتی را جذب کرده‌اند، درآمد بسیار بالایی را نیز کسب می‌کنند. این شغل پردرآمد یک شغل بسیار جذاب است و برای موفقیت باید فاکتورهایی نظیر تجربه و هنر، برخورد مناسب و علاقه و پشتکار بالا در آرایشگر جمع شود.

شیرینی پزی و آشپزی

آشپزی درگذشته، جزئی از وظایف خانم‌های خانه‌دار بود و غذای هرروزه خانواده توسط خانم خانه پخت می‌شد. اما در سال‌های اخیر به دلیل مشغله‌های کاری که بسیاری از خانم‌ها دارند، تمایل به تهیه غذا از بیرون بیشتر شده است. این عامل باعث شده که کاسبی آشپزخانه‌ها و کترینگ‌ها رونق زیادی پیدا کند. علاوه بر آشپزخانه‌ها، کارگاه‌های شیرینی‌پزی خانگی نیز که معمولاً کیفیت تولید بالایی دارند، اقبال خوبی یافته‌اند. اگر شما هم دست‌پخت و مدیریت خوبی دارید و می‌توانید در زمان لازم اقلام موردنیاز آشپزخانه و کارگاه شیرینی‌پزی خود را تهیه کنید، می‌توانید با شغل آشپزی و شیرینی‌پزی به درآمد فوق‌العاده‌ای دست‌یابید و در این شغل موفق شوید.

آشپزی و شیرینی‌پزی
آشپزی و شیرینی‌پزی

طراحی دکوراسیون داخلی

این حرفه یک شغل بسیار جذاب و پردرآمد در ایران محسوب می‌شود که تنها با داشتن ذوق، ابتکار و تسلط بر اصول اولیه طراحی می‌توانید بسیار در این زمینه موفق شوید. در سال‌های اخیر، خانم‌های زیادی وارد این عرصه شده و به‌عنوان یک طراح داخلی موفق در ایران مطرح شده‌اند. برای اینکه از یک طراح داخلی معمولی به یک طراح داخلی مطرح با درآمد خیلی بالا تبدیل شوید، باید کلیشه‌های طراحی را کنار گذاشته، به خوبی زیبایی بصری را در محل طراحی انعکاس داده و ثروت کارفرما را به رخ بیننده بکشید.

صنایع نوین

منظورمان از صنایع نوین، صنایعی است که قبلاً به‌صورت سنتی توسط روستاییان، کشاورزان یا مردم عادی انجام می‌شده ولی با مکانیزه شدن صنایع، شکل مدرن به خود گرفته و سود بسیار بالایی را نصیب فرد یا افراد سرمایه‌گذار می‌کند. بهترین مثال‌ها در این گروه شغلی، کشاورزی و دام‌پروری مدرن و صنایع غذایی است که در ادامه می‌توانید بیشتر در مورد آنها اطلاعات به‌دست آورید.

صنایع غذایی

بدیهی است که نیاز به غذا از نیازهای اولیه هر جامعه است و تراکم جمعیت، شرایط آب و هوایی، میزان مدرنیته و صنعتی بودن جامعه و یا ثروت افراد در جوامع است که مقدار غذای مصرفی هر جامعه را کنترل می‌کند. اگر سرمایه زیادی داشته باشید، مشخص است که برپایی یک کارخانه مواد غذایی می‌تواند بسیار سودآور و پول‌ساز باشد؛ ولی حتی اگر از سرمایه بالایی برخوردار نیستید، می‌توانید با فعالیت محدودتر مثلاً فعالیت در تولید و بسته‌بندی ادویه‌جات بانام و برند خود و فروش آن به مغازه‌های کوچک، فروشگاه‌های مواد غذایی، دانشگاه‌ها، مدارس شبانه‌روزی، پادگان‌ها و یا به‌صورت فروش اینترنتی به سود زیادی دست‌یابید.

آموزش‌های ویدئویی مرتبط به این موقعیت شغلی:‌

صنایع بسته بندی

امروزه زیبایی بصری یکی از اصول مقبولیت، مطرح‌شدن و ارزش یک محصول در جامعه است. ارزش و اهمیت این مسئله به حدی است که بسیاری از کارخانه‌های بزرگ یک گروه طراح برای بسته‌بندی تولیدات و برند خود دارند که نقش مهمی در فروش محصولات ایفا می‌کنند. حال اگر شما یک ایده خوب در زمینه بسته‌بندی مواد غذایی، صنایع مد و پوشاک دارید، می‌توانید با یک کارخانه یا کارگاه مطرح قرارداد بسته و به درآمد بسیار بالایی برسید. حتی شما می‌توانید با خرید یک سری محصولات مانند حبوبات یا ادویه‌ها و بسته‌بندی کردن به روش خود محصول خود را در بازار جا انداخته و فروش و درآمد خود را چند برابر کنید.

آموزش‌های ویدئویی مرتبط به این موقعیت شغلی:‌

کشاورزی و دامپروری مدرن

این شغل البته یک شغل پر ریسک و پردردسر است که احتیاج به تجربه و سرمایه نیز دارد. به دلیل مصرف روزافزون مواد غذایی در جوامع مختلف، صنایع کشاورزی و دام‌پروری مدرن در ایران نیز پرسود و پردرآمد محسوب می‌شود. البته باید توجه داشت که شغل کشاورزی بیشتر در شرایط آب و هوایی پرباران بازدهی بالایی دارد و در جغرافیای گرم و خشک و اقلیم‌های کم باران مانند ایران، تنها محصولات خاص کشاورزی می‌تواند به سوددهی برسد. خشکسالی‌های اخیر ایران، ضرورت مطالعه در بخش کشاورزی و تولید محصولات متناسب با اقلیم را برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای مرتبط با کشاورزی یادآوری می‌نماید. گاوداری‌های مدرن از مثال‌های دام‌پروری مدرن است که می‌تواند در ایران به سوددهی بالا رسیده و درآمد زیاد را برای سرمایه‌گذار ایجاد نماید.

آموزش‌های ویدئویی مرتبط به این موقعیت شغلی:‌

سخن آخر و نتیجه گیری درباره شغل های پردرآمد ایران

در این مقاله ما لیستی از پردرآمدترین و پول‌سازترین شغل‌های ایران را معرفی و نحوه موفق شدن در این شغل‌ها را تا حدی بررسی کردیم. برخی از این شغل‌ها به سرمایه اولیه نیاز داشته و برخی بدون سرمایه اولیه و تنها با داشتن تخصص و مهارت می‌توان در آن موفق شد و به درآمد بالایی رسید. لیست پردرآمدترین شغل‌های ایران نشان می‌دهد که تنها مسیر پولدار شدن در ایران، تحصیلات دانشگاهی نبوده و نیست و گاهی تنها با تیزهوشی و پشتکار فراوان می‌توان به فرد ثروتمندی تبدیل شد. شغل‌هایی که در این نوشتار ارائه شد، ممکن است هرساله و بر اساس نیازهای جامعه تغییر کند. اگر به نظر شما جای برخی از شغل‌ها در این لیست خالی است، نام این شغل‌ها و میزان درآمد صاحبان این شغل‌ها را در بخش نظرات برایمان ارسال نمایید.

اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.

اگر این مطلب برای شما مفید بوده است، آموزش‌ها و مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

بر اساس رای 3 نفر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

یک نظر ثبت شده در “لیست شغل های پردرآمد در ایران – معرفی ۲۲ شغل پر درامد و چگونگی موفق شدن در آن ها

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها