در دنیای امروز، شبکه‌های اجتماعی به ابزاری قدرتمند برای تبادل اطلاعات و ایده‌ها تبدیل شده‌اند و تولید محتوای جذاب و باکیفیت برای جلب توجه مخاطبان در این فضا، از اهمیت بالایی برخوردار است. در این میان، هوش مصنوعی (AI) در حال دگرگونی بسیاری از جنبه‌های زندگی ما، از جمله نحوه تولید و حتی مصرف محتوا است. به همین دلیل، ساخت پست با هوش مصنوعی در شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام، به عنوان ابزاری نوین، فرصت‌های جدیدی را برای تولید محتوا فراهم کرده است. به این ترتیب که ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی، می‌توانند در زمینه‌های مختلفی مانند ایده ‌پردازی، تولید متن و تصویر، طراحی گرافیک و حتی انتشار و زمان ‌بندی پست‌ها به کاربران کمک کنند.

در صورتی که شما نیز فعالیتتان در شبکه‌های اجتماعی را، به عنوان راهکاری برای تبلیغات و بازاریابی استفاده می‌کنید؛ با این مقاله از «مجله اینترنتی کاپریلا» همراه باشید. در این مقاله، مزایا و معایب ساخت پست با هوش مصنوعی و روش‌های به کار گیری این ابزار نوین را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مزایای ساخت پست با هوش مصنوعی

گسترش استفاده از تکنولوژی، همواره به عنوان یک تیغ دو لبه شناخته شده است. در یک سو مزایا و کاربردهای مفید و در سوی دیگر چالش‌ها و نکات منفی قرار گرفته‌اند. در زمینه ساخت پست با هوش مصنوعی برای شبکه‌های اجتماعی نیز، چنین شرایطی وجود دارد. شناخت ابعاد مختلف به کار گیری هوش مصنوعی در این حوزه، برای شما مفید خواهد بود. در واقع، می‌توان گفت، استفاده از هوش مصنوعی برای ساخت پست، مزایای متعددی دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • افزایش سرعت و راندمان تولید محتوا
 • انتشار و زمان ‌بندی پست‌ها
 • کاهش هزینه‌ها
 • ایده ‌پردازی خلاقانه
 • ویرایش محتوا

در ادامه به بررسی هر یک از این موارد می‌پردازیم.

مزایای ساخت پست با هوش مصنوعی
مزایای ساخت پست با هوش مصنوعی
بررسی کاربردهای بازاریابی هوش مصنوعی در کسب و کارهای مختلف در قالب پادکست:

افزایش سرعت و راندمان تولید محتوا

ابزارهای هوش مصنوعی، می‌توانند در مدت زمان کوتاهی، حجم زیادی از محتوا را تولید کنند. این موضوع، به ‌ویژه برای کسب ‌و کارها و افرادی که وقت کافی برای تولید محتوا ندارند، بسیار مفید است. همچنین، افزایش سرعت تولید و انتشار محتوا در شبکه‌های اجتماعی منجر به ارتقا جایگاه پیج‌های تبلیغاتیِ کسب و کارها در رتبه‌بندی نمایش محتوا خواهد شد. در ادامه چند مورد آموزش که به نظر ما، می‌تواند در این زمینه برای شما عزیزان مفید باشد را در قالب لیست خدمت شما ارائه کرده‌ایم:

انتشار و زمان ‌بندی پست ها

هوش مصنوعی می‌تواند به شما در انتشار و زمان ‌بندی پست‌ها در زمان مناسب کمک کند. ابزارهای هوش مصنوعی، می‌توانند با تحلیل رفتار مخاطبانتان، بهترین زمان برای انتشار پست‌ها را به شما پیشنهاد دهند. این موضوع به شدت در میزان بازید پست‌های منتشر شده تأثیرگذار خواهد بود.

انتشار و زمان ‌بندی پست ها
انتشار و زمان ‌بندی پست ها

کاهش هزینه ها

استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی می‌تواند به ‌طور قابل ‌توجهی هزینه‌های تولید محتوا را کاهش دهد. به ‌عنوان مثال، به جای استخدام یک طراح گرافیک، می‌توانید از ابزارهای هوش مصنوعی برای طراحی تصاویر و ویدیوهای خود استفاده کنید. از سوی دیگر، با افزایش درآمد کسب و کار که ناشی از ارتقا سطح تولید محتوا است؛ هزینه‌های ناشی از به کار گیری هوش مصنوعی جبران خواهد شد.

ایده ‌پردازی خلاقانه

هوش مصنوعی می‌تواند به شما در یافتن ایده‌های جدید و خلاقانه برای تولید محتوا کمک کند. ابزارهای هوش مصنوعی می‌توانند با تحلیل داده‌ها و ترندهای روز، ایده‌های جدیدی را به شما پیشنهاد ‌دهند که شاید به تنهایی به ذهنتان نمی‌رسید. در واقع، محدودیت حافظه انسان و همچنین حجم داده‌هایی که به صورت لحظه‌ای قابل تحلیل هستند در هوش مصنوعی دیده نمی‌شود. به همین دلیل، ایده‌های مختلفی توسط ابزارهای هوش مصنوعی ارائه می‌گردد. در ادامه چند مورد آموزش که به نظر ما، می‌تواند در این زمینه برای شما عزیزان مفید باشد را در قالب لیست خدمت شما ارائه کرده‌ایم:

ویرایش محتوا

ابزارهای هوش مصنوعی می‌توانند به شما در تولید محتوای باکیفیت‌تر و جذاب‌تر کمک کنند. به ‌عنوان مثال، ابزارهای ویراستاری هوش مصنوعی می‌توانند به شما در نگارش متون بدون غلط و روان کمک ‌کنند. همچنین ابزارهای ادیت ویدئو و عکس قادر هستند که نواقص محتوا را در کوتاه‌ترین زمان برطرف کنند. در ادامه چند مورد آموزش که به نظر ما، می‌تواند در این زمینه برای شما عزیزان مفید باشد را در قالب لیست خدمت شما ارائه کرده‌ایم:

ویرایش محتوا
ویرایش محتوا

معایب ساخت پست با هوش مصنوعی

در کنار مزایای متعددی که استفاده از هوش مصنوعی برای ساخت پست دارد، معایبی نیز وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کرد. با شناخت چالش‌ها و مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد، امکان به کار گیری بهینه این تکنولوژی را خواهید داشت. در این راستا، معایب ساخت پست با هوش مصنوعی را به شما معرفی می‌کنیم که عبارت‌اند از:

 • اصالت محتوا و کپی رایت
 • کیفیت و دقت محتوا
 • کنترل و نظارت بر محتوا
 • هزینه برای کسب و کارهای کوچک

در ادامه به بررسی موارد فوق خواهیم پرداخت.

معایب ساخت پست با هوش مصنوعی
معایب ساخت پست با هوش مصنوعی

اصالت محتوا و کپی ‌رایت

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های استفاده از هوش مصنوعی، بحث اصالت محتوا و کپی ‌رایت است. برخی از ابزارهای هوش مصنوعی از محتوای موجود در اینترنت برای تولید محتوای جدید استفاده می‌کنند که این موضوع می‌تواند به نقض قوانین کپی ‌رایت منجر شود؛ هر چند، هوش مصنوعی در نسخه‌های خاص، قابلیت تولید محتوای منحصر به فرد را به کاربران ارائه می‌دهد. در ادامه چند مورد آموزش که به نظر ما، می‌تواند در این زمینه برای شما عزیزان مفید باشد را در قالب لیست خدمت شما ارائه کرده‌ایم:

کیفیت و دقت محتوا

کیفیت و دقت محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی، همیشه قابل ‌تضمین نیست. گاهی اوقات این محتواها ممکن است نادرست، گمراه‌ کننده یا از نظر نگارشی و دستوری دارای اشکال باشند. در چنین مواردی که خصوصاً در نسخه‌های آزمایشی ابزارهای هوش مصنوعی به چشم می‌خورد، نیاز است تا کاربر انسانی محتوای تولید شده را چک کند.

کیفیت و دقت محتوا
کیفیت و دقت محتوا

کنترل و نظارت بر محتوا

استفاده از هوش مصنوعی می‌تواند کنترل و نظارت بر محتوا را دشوارتر کند. به ‌عنوان مثال، ممکن است نتوانید به ‌طور کامل محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را قبل از انتشار بررسی و ویرایش کنید.

هزینه برای کسب و کارهای کوچک

برخی از ابزارهای هوش مصنوعی، به ‌ویژه ابزارهای پیشرفته‌تر، می‌توانند قیمت بالایی داشته باشند. این موضوع، استفاده از این ابزارها را برای برخی افراد و کسب ‌و کارها دشوار می‌سازد. با این حال در برخی از ابزارها شاهد ارائه فرصت استفاده رایگان برای کاربران هستیم. همچنین در کسب و کارهای بزرگ و با افزایش تیراژ تولید محتوا هزینه استفاده از ابزارها نیز کاهش پیدا می‌کند.

دسته بندی ابزارهای هوش مصنوعی برای ساخت پست

ابزارهای هوش مصنوعی متنوعی برای ساخت پست در شبکه‌های اجتماعی وجود دارند که هر کدام قابلیت‌ها و مزایای خاص خود را دارند. در واقع، از آن جهت که تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی ترکیبی از متن، ویدئو، تصویر و موسیقی است؛ معمولاً انواع مختلف محتوا در این حوزه به کار می‌روند. برخی از این ابزارها عبارت‌اند از:

 • ابزارهای تولید متن: ابزارهای هوش مصنوعی می‌توانند به شما در نوشتن متن‌های جذاب و خلاقانه برای تولید پست کمک کنند. این ابزارها می‌توانند با توجه به موضوع و لحن مورد نظر شما، متنی متناسب با سلیقه مخاطبانتان تولید کنند.
 • ابزارهای تولید ویدئو: این دسته از ابزارهای هوش مصنوعی به منظور تولید محتوای ویدیویی و انیمیشن‌ها به کار می‌روند.
 • ابزارهای تولید تصویر: این ابزارها می‌توانند به شما در طراحی تصاویر و ویدیوهای جذاب برای پست‌های خود کمک کنند.
 • ابزارهای طراحی گرافیک: این ابزارها می‌توانند در تولید محتوای گرافیکی جذاب به کار گرفته شوند.
  دسته بندی ابزارهای هوش مصنوعی برای ساخت پست
  دسته بندی ابزارهای هوش مصنوعی برای ساخت پست

معرفی ابزارهای ساخت پست با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی به ‌طور مداوم در حال پیشرفت است و این پیشرفت‌ها، تأثیرات قابل ‌توجهی بر صنعت تولید محتوا خواهد داشت. پیش‌بینی می‌شود که در آینده، هوش مصنوعی نقش مهمی در تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی ایفا کنند. به همین دلیل، قصد داریم تعدادی از ابزارهای مهم در زمینه ساخت پست با هوش مصنوعی را به شما معرفی کنیم که عبارت‌اند از:

 1. Copy AI
 2. Shortly AI
 3. Pictory
 4. mokker.ai
 5. Canva
 6. Biteable
 7. Hootsuite

در ادامه به بررسی کاربرد هر یک از ابزارهای فوق خواهیم پرداخت.

معرفی ابزارهای ساخت پست با هوش مصنوعی
معرفی ابزارهای ساخت پست با هوش مصنوعی

ابزار Copy AI

از جمله مهم‌ترین بخش‌های یک پست در شبکه‌های اجتماعی توضیحات خلاصه (Caption) است که می‌تواند مخاطبان را به تماشای ویدئوهای شما ترغیب کند. در این زمینه، هوش مصنوعی Copy AI قادر است متن‌های کوتاه و جذابی تولید کند. از جمله مزایای مهم این ابزار هوش مصنوعی، سازگاری نسبتاً مناسب آن با زبان فارسی است. بر این اساس، می‌توان از Copy AI جهت تولید کپشن پست‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی استفاده کرد. به منظور آشنایی بیشتر با Copy AI و امکانات آن اینجا را کلیک کنید (+).

Copy.ai
Copy.ai

ابزار Shortly AI

یکی دیگر از ابزارهای کاربردی در تولید محتوای متنیِ کوتاه و جذاب Shortly AI است. این ابزار نیز در زمینه تبدیل متن‌های طولانی به جمله‌های کوتاه و کلیدی بسیار مفید است. به عنوان مثال، زمانی که برای معرفی پست خود در شبکه‌های اجتماعی یک کپشن کوتاه و جذاب به ذهنتان نمی‌رسد؛ می‌توانید با استفاده از Shortly AI محتوای متنی مورد نظرتان را از طریق هوش مصنوعی تولید کنید. این ویژگی از آن جهت اهمیت دارد که مخاطبان، زمان زیادی را صرف محتوای شبکه‌های اجتماعی نمی‌کنند و با خواندن توضیحات شما به دیدن محتوا ترغیب می‌شوند. به منظور آشنایی بیشتر با این ابزار می‌توانید، بر روی این لینک کلیک کنید (+).

Shortly AI
Shortly AI

ابزار Pictory برای ساخت پست با هوش مصنوعی

شبکه‌های اجتماعی همانند اینستاگرام، جایگاه مناسبی برای انتشار محتوای ویدیویی فراهم کرده‌اند. این نوع از محتوا، به خوبی مخاطبان را تحت تأثیر قرار می‌دهند. به همین دلیل، از اهمیت بالایی نزد کسب و کارها و فعالان فضای مجازی برخوردار هستند. در این زمینه، ابزار Pictory امکان ساخت پست با هوش مصنوعی را به خوبی فراهم کرده است. شایان ذکر است که استفاده از این ابزار، موجب افزایش سرعت در تولید محتوا و ارتقا سطح کیفی آن خواهد شد. به منظور آشنایی بیشتر با امکانات ارائه شده توسط Pictory اینجا کلیک کنید (+).

ابزار mokker.ai

ایجاد تصاویر تبلیغاتی، یکی دیگر از روش‌های بسیار رایج ساخت پست با هوش مصنوعی است. در این راستا، ضروری است با ابزارهایی مانند وب‌سایت mokker.ai آشنا شوید که یک پلتفرم قدرتمند با قابلیت تولید تصاویر تبلیغاتی حرفه‌ای به شمار می‌رود. این سیستم هوش مصنوعی، با ترکیب الگوریتم‌های پیشرفته و شبکه‌های عصبی، قادر است تصاویری را با کیفیت بالا و به طور خودکار ایجاد کند.

از مزایای استفاده از این ابزار کاربردی، سادگی استفاده و وجود الگوهای متنوعی است که به راحتی می‌توانید مورد استفاده قرار دهید. جهت دسترسی به ابزار mokker، می‌توانید اینجا را کلیک کنید (+).

mokker.ai
mokker.ai

ابزار Canva برای ساخت پست با هوش مصنوعی

با جست و جو در شبکه‌های اجتماعی مختلف، اهمیت تولید محتوای تصویری و گرافیکی در جذب مخاطبان را بهتر درک می‌کنید. از طرفی، کسب و کارهای بزرگ، همواره نیازمند تولید حجم زیاد از این نوع محتوا هستند تا محصولات خود را به کاربران معرفی کنند. در این راستا، ابزارهای هوش مصنوعی نظیر Canva نقش خود را به خوبی ایفا می‌کنند. شما می‌توانید این ابزار را در تولید محتوای خلاقانه گرافیکی به کار ببرید. شایان ذکر است که این امر سرعت تولید محتوا و تنوع و خلاقیت را افزایش می‌دهد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر نسبت به کاربردهای Canva، بر روی این لنیک کلیک کنید (+).

در ادامه چند مورد آموزش که به نظر ما، می‌تواند در این زمینه برای شما عزیزان مفید باشد را در قالب لیست خدمت شما ارائه کرده‌ایم:

ابزار Biteable

تولید انیمیشن، راهکاری ساده و جذاب در ساخت پست با هوش مصنوعی است. محتوایی از این قبیل، به خوبی در شبکه‌های اجتماعی مختلف جای خود را پیدا کرده‌اند. در این میان، ابزار Biteable به عنوان یک دستیار مجازی هوشمند به شما کمک می‌کند تا محتوای جذاب تهیه و منتشر کنید. این در حالی است که تولید انیمیشن بدون به کار گیری هوش مصنوعی، کاری هزینه‌بر و نیازمند صرف زمان زیاد و نیروی انسانی متخصص است. در صورتی که قصد دارید با امکانات ارائه شده توسط ابزار هوش مصنوعی Biteable بیشتر آشنا شوید؛ پیشنهاد می‌شود که اینجا را کلیک کنید (+).

Biteable
Biteable

ابزار Hootsuite

در کنار ساخت پست با هوش مصنوعی، می‌توان از توانایی این ابزارها به منظور زمان‌بندی بهینه و جذب حداکثری مخاطبان استفاده کرد. به عنوان نمونه، Hootsuite یکی از گزینه‌های مناسب در زمینه نحوه مدیریت تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی است. گفتنی است که این ابزار به شما کمک می‌کند تا پست‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی مختلف منتشر و زمان بندی کنید. در صورتی که قصد دارید Hootsuite و توانایی‌های آن را بهتر بشناسید؛ می‌توانید بر روی این لینک کلیک کنید (+).

Hootsuite
Hootsuite

لیست مقالات پیشنهادی یا تکمیلی

سخن پایانی

هوش مصنوعی ابزاری قدرتمند برای تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی است که مزایا و معایب خاص خود را دارد. استفاده از هوش مصنوعی، می‌تواند به شما در تولید محتوای سریع‌تر، باکیفیت‌تر و خلاقانه‌تر کمک کند. با این حال، باید به چالش‌های استفاده از این تکنولوژی مانند اصالت محتوا، کیفیت و دقت محتوا، کنترل و نظارت بر محتوا و هزینه ابزارهای هوش مصنوعی نیز توجه کرد. با این اوصاف، استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی در تولید محتوای شبکه های اجتماعی کاربرد زیادی دارد.

در پایان از همراهی شما سپاسگزاریم. امیدواریم محتوای این مقاله توانسته باشد اطلاعات لازم در خصوص ساخت پست با هوش مصنوعی را در اختیارتان قرار دهد. شما نیز می‌توانید نظرات و پیشنهادهای خود را از طریق کامنت به اشتراک بگذارید و از این طریق ما را در بهبود محتوای این نوشته یاری دهید. پیروز و موفق باشید.

بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
شما قبلا رای داده‌اید!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.

مسعود عبدی دانش آموخته رشته مهندسی شیمی است. او به ادبیات داستانی، شعر و ورزش علاقه دارد و در حال حاضر به صورت فریلنسر به تولید محتوای متنی مشغول است.

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.