یکی از راه‌های تبلیغات دیجیتال، انتشار رپورتاژ در سایت روزیاتو است. سایت روزیاتو یک مجله اینترنتی در زمینه سبک زندگی و سرگرمی است که مطالب زیادی را در قالب یادداشت‌های کوچک و بزرگ منتشر می‌کند. مجله روزیاتو با شعار «هر روز را زندگی کن»، یکی از اعضای خانواده سایت دیجیاتو (یا به گفته خودشان، خواهر دیجیاتو) است. سایت دیجیاتو نیز یک مجله اینترنتی در زمینه سبک زندگی دیجیتالی است و همه روزه اخبار و مطالب متنوع حوزه تکنولوژی را در اختیار کاربران مشتاق خود قرار می‌دهد. هدف مؤسسان مجله اینترنتی دیجیاتو از راه‌اندازی مجله دیگری با عنوان «روزیاتو» این بود که مخاطبانی خارج از دنیای تکنولوژی را نیز به خانواده دیجیاتو اضافه کند. با وجود این که این روزها مجله‌های اینترنتی زیادی در زمینه سبک زندگی فعالیت می‌کنند، روزیاتو با استراتژی دقیق و منظمی که در تولید و انتشار محتواهای خود در پیش گرفته است، تا حد زیادی توانسته است که خود را یک سر و گردن بالاتر از همه آنها نشان دهد.

شروع فعالیت دامنه روزیاتو (rooziato.com)

در تصویر زیر می‌توانید نمودار فعالیت این دامنه را در سایت(+) web.archive.org مشاهده کنید. با توجه به تصویر زیر، شروع فعالیت این دامنه به سال 2016 میلادی بر می‌گردد. به عبارتی، سایت روزیاتو حدوداً در سال 1395 شمسی راه‌اندازی شد و از آن زمان تا کنون، به فعالیت قدرتمند خود ادامه داده است. به همین خاطر سایت روزیاتو در حال حاضر دایره‌ی وسیعی از مخاطبان را به خود جذب کرده است و ارزش و اعتبار بالایی نیز نزد موتورهای جستجو مانند گوگل دارد.

وب آرشیو

نمودار فعالیت دامنه “مجله روزیاتو”

آمار ترافیک و بازدیدهای سایت روزیاتو

دسترسی به آمار بازدید دقیق یک وبسایت تقریباً کاری غیرممکن است و این اطلاعات فقط در اختیار مدیر همان سایت است. اما ابزارهایی در سطح وب وجود دارند که میزان بازدید و یا دیگر پارامترهای سایت را به صورت تخمینی محاسبه می‌کنند. وب‌سایت سیمیلاروب یکی از بهترین ابزارهای تخمین آمار ورودی وب‌سایت‌ها است که به کمک آن می‌توان تخمین خوبی از ترافیک و بازدید و دیگر پارامترهای سایت را مشاهده نمود.

در جدول زیر، اطلاعات بدست آمده از سیمیلاروب (+) را در مورد سایت “مجله روزیاتو” مشاهده می کنید:

تعداد بازدید (Visits) سالانه تقریبا 17,000,000 بازدید
تعداد بازدید (Visits) ماهانه تقریبا 1,400,000 بازدید
تعداد بازدید (Visits) روزانه تقریبا 46,000 هزار بازدید
تعداد بازدید صفحات (Pageview) ماهانه تقریبا 2,800,000 بازدید صفحه
تعداد بازدید صفحات (Pageview) روزانه تقریبا 92,000 بازدید صفحه
میانگین مدت زمان حضور کاربران در سایت تقریبا 1:53 دقیقه
میانگین صفحات مشاهده شده توسط کاربران در هر بازدید تقریبا 2 صفحه

تعداد Visits نمایش‌دهنده تعداد کاربری است که در بازه مشخص‌شده از این سایت بازدید می‌کنند. پارامتر Pageview مشخص می‌کند که هرکدام از این کاربران، به‌طور میانگین، چند صفحه از سایت را بررسی کردند. از ضرب این 2 پارامتر تعداد صفحات بازدید شده سایت توسط کاربران، به‌دست می‌آید. این عدد نشان‌دهنده میزان بازدید از بنرهای تبلیغاتی شماست با فرض اینکه بنر شما در تمام صفحات این سایت درج‌شده باشد. با توجه به آمار سایت “مجله روزیاتو” به نظر می‌رسد این سایت محلی مناسب برای انتشار تبلیغات برای بیشتر کسب‌وکارها باشد.

میانگین زمان حضور کاربر در سایت هم دیگر پارامتر مهمی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم. برای مثال اگر برای سایتی این پارامتر کمتر از 20 ثانیه باشد، با احتمال زیادی می‌توان حدس زد که ورودی‌های این سایت ناخواسته وارد این سایت شدند (از طریق ربات، پاپ آپ و…) و بعد از ورود، بدون در نظر گرفتن مطالب سایت، از این سایت خارج شدند. با توجه به این موارد، میانگین زمان حضور کاربران در سایت روزیاتو حدود دو دقیقه است و این یعنی مخاطبان این سایت به مطالب آن علاقه دارند و آنها را با دقت و صرف زمان نسبتاً بالایی مطالعه می‌کنند. همچنین مشاهده می‌کنید که هر کاربر در هر بازدید خود از سایت روزیاتو، تقریبا 2 صفحه از مطالب آن را مشاهده می‌کند. بنابراین به نظر می‌رسد که روزیاتو مطالب جذاب و باکیفیت زیادی در سایت خود قرار می‌دهد. از این رو رپورتاژ در مجله روزیاتو و یا انجام تبلیغات در این سایت، می‌تواند گزینه مناسبی برای معرفی کسب‌وکار شما، به مخاطبین این سایت باشد.

تفکیک ورودی‌های سایت روزیاتو و ترافیک گوگل

با بررسی اطلاعات ارائه‌شده از سایت سیمیلاروب در مورد تفکیک ورودی‌های سایت “مجله روزیاتو”، نمودارهای زیر به‌دست آمدند. در این نمودارها مشاهده می‌کنید که نزدیک به 53 درصد ترافیک ورودی سایت روزیاتو از طریق مراجعه مستقیم به این سایت ایجاد شده است. این بدان معناست که بیش از نیمی از بازدیدکنندگان سایت روزیاتو، مخاطبان ثابت و طرفداران این سایت هستند که اغلب اوقات به آن سر می‌زنند تا از اخبار و مطالب جدید آن مطلع شوند. حدود 36 درصد دیگر از ترافیک ورودی سایت روزیاتو نیز از طریق جستجوی کاربران در گوگل حاصل می‌شود. از این رو می‌توان گفت که سایت روزیاتو به دلیل محتوای غنی و باکیفیت خود، اعتبار خوبی نزد موتور جستجوی گوگل کسب کرده است.

رپورتاژ در سایت فارس روزیاتو

تفکیک ورودی‌های سایت روزیاتو

در جدول زیر، تخمینی از میزان ترافیک ورودی به سایت “روزیاتو” را از موتور جستجوی گوگل، مشاهده می کنید.

مدت زمان تخمین بازدید
تعداد ورودی ماهانه از گوگل 495,880 ورودی
تعداد ورودی روزانه از گوگل 16,500 ورودی

تبلیغات بنری و کلیکی در سایت روزیاتو

امروزه به دلیل فراگیر شدن روز افزون استفاده از فضای دیجیتال، کسب و کارها نیز بیشتر به سمت تبلیغات آنلاین در این فضا سوق داده می‌شوند. چراکه بازدهی این نوع تبلیغات تا حد زیادی بیشتر از تبلیغات سنتی به روش‌های قدیمی است. تبلیغات بنری و کلیکی، یکی از انواع روش‌های تبلیغات آنلاین یا دیجیتال است که مخاطبان را به صورت بصری جذب خود می‌کند. تبلیغات بنری در سایت روزیاتو و هر سایت دیگری به این صورت است که شما با طراحی یک بنر تبلیغاتی جذاب و  قرار دادن آن در بخش خاصی از سایت روزیاتو (مانند هدر، سایدبار و…)، توجه بازدیدکنندگان این سایت را به خود جلب می‌کنید.

حال اگر یک متن فراخوانی مناسب هم ضمیمه‌ی بنر خود کنید، بازدیدکنندگان سایت پربازدید و محبوب روزیاتو، روی بنر شما کلیک می‌کنند و از این طریق ترافیک ورودی سایت شما بالا می‌رود. در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که چند بنر تبلیغاتی در سایدبار سایت روزیاتو قرار گرفته‌اند که بعضی از آنها به طور ثابت در تمام صفحات سایت به کاربران نمایش داده می‌شوند. بنابراین شما نیز می‌توانید بنر تبلیغاتی خود را در یک دوره یک ماهه یا بیشتر در سایت روزیاتو قرار دهید و بازدهی مطلوبی را در زمان کوتاه دریافت کنید.

تبلیغات بنری سایت

تبلیغات در سایت “مجله روزیاتو”

تخمین کلیک دریافتی از سایت روزیاتو

شاید این سؤال در ذهن شما ایجاد شده باشد که در نهایت با درج بنرهای تبلیغاتی در این سایت، چه تعداد کلیک از این سایت دریافت خواهید کرد. این مورد به پارامترهای زیادی بستگی دارد. برای درک این مفهوم ابتدا به تعریف واژه CTR می‌پردازیم. واژه CTR مخفف Click Through Rate و به معنای نرخ کلیک است. یعنی چند درصد از کاربران، زمانی که بنرهای تبلیغاتی را می‌بینند، روی این بنرها کلیک می‌کنند. در واقع CTR از تقسیم میزان کلیک بر میزان نمایش تبلیغات بنری به‌دست می‌آید. بنابراین هر چه میزان CTR بیشتر باشد شما کلیک بیشتری دریافت می‌کنید.

حالا سؤال اصلی این است که CTR به چه عواملی بستگی دارد و چگونه می‌توان CTR بنرهای تبلیغاتی را افزایش داد؟ این یک مبحث مهم در دیجیتال مارکتینگ است و پارامترهای زیادی در تعیین CTR دخیل هستند. از جایگاهی که بنر را درج کردید تا رنگی که برای بنر انتخاب کردید و حتی دکمه‌ای که برای دعوت به اقدام(CTA) در نظر گرفته‌اید. برای مثال جایگاه بالای سایت در بیشتر سایت‌ها از جایگاه‌های انتهای سایت، CTR بالاتری دارد و یا اینکه استفاده از رنگ‌های گرم (قرمز، زرد، نارنجی و…) در بنر تبلیغاتی، می‌تواند باعث افزایش CTR شود.

نکته: در صورتی که آشنایی کافی با دکمه دعوت به اقدام(CTA) ندارید پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله آموزشی زیر مراجعه کنید:

اگر تصور کنیم که بنر تبلیغاتی شما دارای نرخ کلیک 0/25 درصد باشد، با درج این بنر در سایت “مجله روزیاتو” می‌توانید انتظار داشته باشید که بنر شما در یک ماه تقریباً 7,000 کلیک را دریافت کند. اگر بتوانید CTR بنر خود را به 0/5 درصد افزایش بدید، در یک ماه تقریباً 14,000 کلیک دریافت خواهید کرد.

در جدول زیر میزان کلیک احتمالی را با توجه به CTR مشاهده می‌کنید:

نرخ کلیک CTR میزان کلیک احتمالی ماهانه
0/25 درصد تقریباً 7,000 کلیک
0/5 درصد تقریباً 14,000 کلیک

اگر می‌خواهید محصولات یا خدمات خود را در بزرگ‌ترین و پربازده ترین رسانه‌های دیجیتال و آنلاین کشور مانند سایت روزیاتو و بسیار موارد دیگر معرفی و تبلیغ و ترافیک زیادی را به وبسایت خودتان هدایت کنید،‌ کاپریلا می‌تواند در این مسیر همراه شما باشد. برای استفاده از خدمات تبلیغات آنلاین کاپریلا می‌توانید روی عبارت ثبت سفارش تبلیغات کلیکی و بنری کلیک کنید و با مراجعه به وبسایت کاپریلا، درخواست خود را ثبت نمایید تا کارشناسان کاپریلا در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

بک لینک‌های سایت روزیاتو

در تصویر زیر که از سایت Moz گرفته‌شده است، مشاهده می‌کنید که سایت‌های معتبری مثل wikipedia، feedburner، bing و… با قدرت دامنه‌ی بالای 90، به سایت روزیاتو لینک داده‌اند. این بک لینک‌های معتبر مزایای زیادی را برای سایت روزیاتو به همراه می‌آورند، از جمله: بالا رفتن اعتبار سایت نزد موتورهای جستجو، بالا رفتن Rank صفحات سایت و نمایش آن در رتبه‌های برتر نتایج جستجو و بسیار موارد دیگر. برای گرفتن بک لینک از روش‌های متنوعی می‌توان استفاده کرد. یکی از روش‌ها برای گرفتن بک لینک از یک سایت معتبر، استفاده از رپورتاژ است. شما هم می‌توانید با درج رپورتاژ در سایت “مجله روزیاتو” از این سایت بک لینک بگیرید و اعتبار دامنه خود را نزد موتورهای جستجو افزایش دهید.

بک لینک سایت

بک لینک‌های سایت “مجله روزیاتو”

قدرت دامنه (دامین اتوریتی یا DA) سایت روزیاتو

Domain Authority یا قدرت دامنه هر سایت عددی بین 0 تا 100 و بیانگر میزان اعتبار آن سایت نزد موتورهای جستجو است. هر چه این عدد به 100 نزدیک‌تر باشد، اعتبار سایت هم بالاتر است. برای درک تاثیر قدرت دامنه، 2 سایت را در نظر بگیرید. زمانی که سایت اول با DA بالا به سایت دوم بک لینک می‌دهد، اعتبار و قدرت دامنه سایت دوم هم بالا می‌رود و این تاثیر مستقیم روی بهبود سئوی سایت دارد. بهبود سئو باعث نمایش بیشتر در موتورهای جستجو و در نهایت افزایش ورودی می شود.

در تصویر زیر (برگرفته از سایت Moz) مشاهده می‌کنید که قدرت دامنه‌ی سایت روزیاتو برابر 27 است و نزدیک به 3 هزار دامنه‌ی سایت مختلف به آن لینک داده‌اند. به طور کلی قدرت دامنه‌های بالای 20، مقادیر مطلوب و مناسبی هستند؛ اما اگر شما سایتی دارید که تا به حال برای آن رپورتاژی منتشر نکرده‌اید یا به دنبال سایتی هستید که احتمال جریمه شدن سایتتان به علت خرید بک لینک را پایین بیاورد، سایت‌هایی با قدرت دامنه‌های زیر 20 یا 30 برای شما گزینه مناسب‌تری هستند. به همین دلیل رپورتاژ در “مجله روزیاتو” می‌تواند تاثیر مثبتی روی سئوی سایت شما داشته باشد.

قدرت دامنه

قدرت دامنه “مجله روزیاتو”

لینک‌سازی با خرید رپورتاژ آگهی در روزیاتو

گرفتن بک لینک‌های قوی و باکیفیت، یکی از نکات اصولی است که باید در سئوی سایت خود در نظر بگیرید. معمولاً اگر مطالب سایت شما ارزشمند و مفید باشند، توجه سایت‌ها یا انجمن‌های کاربری مختلف سطح وب را به خود جلب خواهید کرد و از آنها بک لینک خواهید گرفت. اما یک راه دیگر پیش روی شما، خرید بک لینک از سایت‌های معتبر و محبوبی مثل مجله روزیاتو است و  یکی از راه‌های خرید این بک لینک، از طریق انتشار رپورتاژ در این رسانه است. با انتشار رپورتاژ در سایت روزیاتو و قرار دادن چند لینک فالو از صفحات سایت خود درون این رپورتاژ، از مزایای زیر بهره‌مند خواهید شد:

  • خرید و انتشار رپورتاژ آگهی هزینه مقرون به صرفه‌تری نسبت به سایر روش‌های تبلیغاتی دارد.
  • کسب و کار شما با هر حوزه‌ی کاری مختلفی می‌تواند در سایت روزیاتو رپورتاژ منتشر کند.
  • به بهبود سئوی سایت خود کمک خواهید کرد.
  • رتبه‌ی صفحات سایت شما در نتایج موتورهای جستجو بالا خواهد رفت.
  • تعداد بازدید، ترافیک ورودی، سرعت ایندکس شدن صفحات و قدرت دامنه شما سایت افزایش خواهند یافت.

با توجه به این موارد، خرید و انتشار رپورتاژ در سایت روزایتو که یک سایت معتبر و پرمخاطب است، روشی عالی برای تبلیغات آنلاین کسب و کار شما خواهد بود.

نمونه رپورتاژهای منتشر شده در روزیاتو

در تصویر زیر یک نمونه رپورتاژ منتشره شده در سایت روزیاتو را مشاهده می‌کنید که در دسته‌بندی «رپورتاژ آگهی» قرار گرفته است. رپورتاژهای سایت روزیاتو معمولاً در صفحه اول آن درج می‌شوند و امکان قرار دادن حداکثر 5 لینک فالو در آنها وجود دارد. تعداد کلمات رپورتاژ شما لازم است که استاندارد (تا 1200 کلمه) باشد و هیچ محدودیتی در انتخاب موضوع آن وجود ندارد. پلن‌های تبلیغاتی سایت روزیاتو به شکل واضحی درون این سایت قرار نگرفته‌اند؛ به همین خاطر برای اطلاع از تعرفه‌های تبلیغاتی و نحوه سفارش رپورتاژ در سایت روزیاتو، به عنوان بعدی در انتهای این مقاله مراجعه کنید.

رپورتاژ

نمونه رپورتاژ منتشر شده در “مجله روزیاتو”

قیمت و خرید رپورتاژ در روزیاتو و ثبت سفارش در نشریلا

نکات گفته شده در این مقاله، اعتبار و ارزش بالای سایت “مجله روزیاتو” را برای درج رپورتاژ و یا درج تبلیغات در این سایت، نشان دادند. برای دریافت تعرفه‌های تبلیغاتی این سایت و اطلاع از هزینه‌های آن می توانید از نشریلا استفاده کنید. نشریلا پلتفرم انتشار «رپورتاژ آگهی» و «بررسی محصول و معرفی خدمات» در دنیای وب فارسی است. در نشریلا، تنها با ثبت سفارش و یا ارسال درخواست خود، تمامی فرآیندهای انتشار رپورتاژ و معرفی محصول خود را در کوتاه‌ترین زمان و مقرون به صرفه‌ترین قیمت (بعضاً قیمتی پایین‌تر از قیمت ارائه رپورتاژ توسط خود سایت) دنبال کنید.

برای کسب اطلاع از قیمت رپورتاژ در “مجله روزیاتو” و ثبت سفارش رپورتاژ آگهی خود، می‌توانید وارد صفحه ثبت سفارش رپورتاژ آگهی نشریلا شوید.

ثبت سفارش رپورتاژ آگهی – کلیک کنید

شاید به بررسی سایت‌های زیر هم علاقه‌مند باشید:

بر اساس رای 1 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
شما قبلا رای داده‌اید!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.

دانش‌آموخته رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار
علاقمند به نویسندگی، ویراستاری و تولید محتوای وب و شبکه‌های اجتماعی
علاقمند به یادگیری دیجیتال مارکتینگ و سئو
دارای رزومه‌ای با سابقه تخصصی تولید محتوای متنی (مانند مقاله وبلاگ، نقد و بررسی، معرفی محصول، رپورتاژ، پست اینستاگرام و…) در زمینه‌های مختلف IT، مدیریت کسب و کار، پزشکی، تکنولوژی، مارکتینگ و…


خرید و انتشار رپورتاژ و تبلیغات در سایت ورزش ۳ + آمار بازدید و بازدهی تبلیغات ورزش ۳

خرید و انتشار رپورتاژ و تبلیغات در سایت ورزش ۳ + آمار بازدید و بازدهی تبلیغات ورزش ۳

وبسایت ورزش سه که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ و با شعار پوشش ۲۴ ساعته و برخط خبرهای ورزشی آغاز نمود، میتوان شناخته شده ترین و پرطرفدارترین وبسایت خبرگزاری کشور در زمینه ورزش دانست. این وبسایت با هدف پوشش دادن و اطلاع رسانی رویدادهای ورزشی مانند زمان برگزاری مسابقات، …

مطالعه را شروع کنیدخرید رپورتاژ و تبلیغات در سایت ایسنا + آمار بازدید و بازدهی تبلیغات ایسنا

خرید رپورتاژ و تبلیغات در سایت ایسنا + آمار بازدید و بازدهی تبلیغات ایسنا

سایت ایسنا (خبرگزاری ایسنا) از جمله سایت‌های خبری معتبر است که قدمت طولانی در سطح وب دارد. «ایسنا» (خبرگزاری دانشجویان ایران) اولین خبرگزاری غیردولتی ایران بعد از انقلاب اسلامی و تنها خبرگزاری دارای هویت دانشجویی محسوب می‌شود. این رسانه خبری از ابتدا تا کنون با هدف توسعه فضای رسانه‌ای کشور …

مطالعه را شروع کنیدخرید و انتشار رپورتاژ و تبلیغات در سایت عصر ایران + آمار بازدید و بازدهی تبلیغات عصر ایران

خرید و انتشار رپورتاژ و تبلیغات در سایت عصر ایران + آمار بازدید و بازدهی تبلیغات عصر ایران

وبسایت عصرایران به عنوان یکی از وبسایت های فعال در زمینه خبرگزاری و انتشار اخبار روز ایران در تابستان 1385 با همت گروه کوچکی از روزنامه نگاران ایران و در جهت کاهش فاصله میان مسئولین و مردم از یک سو و همچنین از سوی دیگر پوشش دادن اتفاقات روز جامعه …

مطالعه را شروع کنیدخرید رپورتاژ و تبلیغات در سایت سافت ۹۸ + آمار بازدید و بازدهی تبلیغات سافت ۹۸

خرید رپورتاژ و تبلیغات در سایت سافت ۹۸ + آمار بازدید و بازدهی تبلیغات سافت ۹۸

رپورتاژ در سافت 98 و انجام تبلیغات در این سایت برای هر کسب‌وکاری می‌تواند مفید باشد. کمتر کسی پیدا می‌شود که با دنیای تکنولوژی سروکار داشته باشد و نام سافت 98 به گوش او نخورده باشد. سایت «سافت 98» یکی از بزرگ‌ترین مراجع نرم‌افزاری در ایران است که فعالیت تخصصی …

مطالعه را شروع کنید

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.