خبرگزاری فارس نیوز که در بهمن ۱۳۸۱ تاسیس شد اولین خبرگزاری مستقل ایران است که با اهداف گوناگونی در زمینه خبرگزاری فعالیت خود را آغاز کرد. این وبسایت به شکلی طراحی شده است که کاربران بتوانند به راحتی به موضوعات مورد نیاز خود مانند اخبار مرتبط با جامعه، اقتصاد، بین الملل، سیاست، علم و پیشرفت و… دسترسی داشته باشند. نکته ای که در این وبسایت ممکن است با آن مواجه شوید و توجه شما را به خود جلب کند این است که برای مشاهده اخبار ویژه منتشر شده در وبسایت فارس نیوز ابتدا باید با پذیرش ضوابطی که توسط این وبسایت تعیین شده است رمز عبور منحصر به فردی را دریافت نمایید و سپس میتوانید به مطالعه بخش اخبار ویژه بپردازید.

یکی دیگر از ویژگی های مفید این وبسایت خبرگزاری بخش آرشیو اخبار است؛ در این بخش کاربران میتوانند با وارد کردن تاریخ در ستون آرشیو و کلیک کردن روی گزینه تغییر تاریخ به اخباری دست پیدا کنند که در تاریخ مورد نظر منتشر شده است. بعد از وارد کردن تاریخ و کلیک برروی گزینه تغییر تاریخ صفحه ای باز میشود که در آن متن خبر، نام گروه تهیه کننده، تاریخ و ساعت انتشار خبر و شماره خبر قابل مشاهده است. در این مقاله قصد داریم مواردی را بررسی کنیم که میتواند نشان دهنده کیفیت وبسایت خبرگزاری فارس نیوز باشد تا شما بتوانید برای درج رپورتاژ در سایت فارس نیوز بهترین تصمیم ممکن را بگیرید.

شروع فعالیت دامنه سایت فارس نیوز

در تصویر زیر می‌توانید نمودار فعالیت این دامنه را در سایت(+) web.archive.org مشاهده کنید. با توجه به تصویر زیر، شروع فعالیت این دامنه به سال 2004 میلادی بر می‌گردد. این وبسایت به دلیل قدمت بالایی که در میان وبسایت های خبرگزاری دارد میتواند گزینه مناسبی برای انتشار رپورتارژهای تبلیغاتی شما باشد.

وب آرشیو

نمودار فعالیت دامنه سایت فارس نیوز

آمار ترافیک و بازدیدهای سایت فارس نیوز

دسترسی به آمار بازدید دقیق یک وبسایت تقریباً کاری غیرممکن است و این اطلاعات فقط در اختیار مدیر همان سایت است. اما ابزارهایی در سطح وب وجود دارند که میزان بازدید و یا دیگر پارامترهای سایت را به صورت تخمینی محاسبه می‌کنند. وب‌سایت سیمیلاروب یکی از بهترین ابزارهای تخمین آمار ورودی وب‌سایت‌ها است که به کمک آن می‌توان تخمین خوبی از ترافیک و بازدید و دیگر پارامترهای سایت را مشاهده نمود.

در جدول زیر، اطلاعات بدست آمده از سیمیلاروب (+) را در مورد سایت فارس نیوز مشاهده می کنید:

تعداد بازدید (Visits) سالانه تقریبا 336 میلیون بازدید
تعداد بازدید (Visits) ماهانه تقریبا 28 میلیون بازدید
تعداد بازدید (Visits) روزانه تقریبا 930 هزار بازدید
تعداد بازدید صفحات (Pageview) ماهانه تقریبا 56 میلیون بازدید صفحه
تعداد بازدید صفحات (Pageview) روزانه تقریبا 2 میلیون بازدید صفحه
میانگین مدت زمان حضور کاربران در سایت تقریبا 1:22 دقیقه
میانگین صفحات مشاهده شده توسط کاربران در هر بازدید تقریبا 2 صفحه

تعداد Visits نمایش‌دهنده تعداد کاربری است که در بازه مشخص‌شده از این سایت بازدید می‌کنند. پارامتر Pageview مشخص می‌کند که هرکدام از این کاربران، به‌طور میانگین، چند صفحه از سایت را بررسی کردند. از ضرب این 2 پارامتر تعداد صفحات بازدید شده سایت توسط کاربران، به‌دست می‌آید. این عدد نشان‌دهنده میزان بازدید از بنرهای تبلیغاتی شماست با فرض اینکه بنر شما در تمام صفحات این سایت درج‌شده باشد. با توجه به آمار سایت فارس نیوز به نظر می‌رسد این سایت محلی مناسب برای انتشار تبلیغات برای بیشتر کسب‌وکارها باشد.

میانگین زمان حضور کاربر در سایت هم دیگر پارامتر مهمی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم. برای مثال اگر برای سایتی این پارامتر کمتر از 20 ثانیه باشد، با احتمال زیادی می‌توان حدس زد که ورودی‌های این سایت ناخواسته وارد این سایت شدند (از طریق ربات، پاپ آپ و…) و بعد از ورود، بدون در نظر گرفتن مطالب سایت، از این سایت خارج شدند.

بر اساس اطلاعات موجود در جدول بالا وبسایت فارس نیوز به صورت ماهانه میزبان حجم انبوهی از کاربران می‌باشد. این وبسایت در هر ماه میزبان ۲8 میلیون بازدید می‌باشد که با در نظر گرفتن میانگین صفحات مشاهده شده توسط کاربران در هر بازدید که به صورت تقریبی برابر ۲ صفحه می‌باشد می‌توان نتیجه گرفت در هر ماه حدود 56 میلیون از صفحات وبسایت فارس نیوز مورد توجه مخاطبان این وبسایت قرار می‌گیرد. با توجه به این می‌توان گفت انتشار رپورتاژ در سایت فارس نیوز و یا انجام تبلیغات در این سایت، می‌تواند گزینه مناسبی برای معرفی کسب‌وکار شما، به مخاطبین این سایت باشد.

تفکیک ورودی‌های سایت فارس نیوز و ترافیک گوگل

با بررسی اطلاعات ارائه‌شده از سایت سیمیلاروب در مورد تفکیک ورودی‌های سایت فارس نیوز، نمودارهای زیر به‌دست آمدند. بر اساس تصویر زیر می‌توان گفت بیشترین میزان ترافیک ورودی وبسایت فارس نیوز به ترتیب از طریق مراجعه مستقیم، جستجوی گوگل، ترافیک ارجاعی، شبکه‌های اجتماعی و ایمیل اتفاق میفتد. همان‌طور که میدانید هر وبسایت به عنوان یک هدف نهایی به دنبال این است که کاربران بدون نیاز به موتور جستجو و به صورت مستقیم با وارد کردن آدرس دامنه آن سایت در مرورگرشان وارد آن سایت بشوند.

وبسایت فارس نیوز را می‌توان در گروه وبسایت هایی قرار داد که با کسب 74.3 درصد ترافیک ورودی از طریق مراجعه مستقیم توانسته است به این هدف دست پیدا کند و تا حدود زیادی بی نیاز از موتورهای جستجو به فعالیت بپردازد. البته سهم ترافیک کاربرانی که از طریق جستجوی گوگل وارد وبسایت فارس نیوز می‌شوند نیز قابل توجه است. به صورت ماهانه ۲۳.۱ درصد ترافیک ورودی وبسایت فارس نیوز از طریق موتور جستجوی گوگل وارد این سایت می‌شوند.

رپورتاژ در سایت فارس نیوز

تفکیک ورودی‌های سایت فارس نیوز

در جدول زیر، تخمینی از میزان ترافیک ورودی به سایت فارس نیوز را از موتور جستجوی گوگل، مشاهده می کنید.

مدت زمان تخمین بازدید
تعداد ورودی ماهانه از گوگل 6,456,800 ورودی
تعداد ورودی روزانه از گوگل 215,226 ورودی

تبلیغات بنری و کلیکی در سایت فارس نیوز

تبلیغات بنری و کلیکی یکی از روش‌های تبلیغات در سطح وب است که در این روش کاربران وبسایت های پرمخاطب مانند وبسایت فارس نیوز با کلیک بر روی این بنرها به سایت دیگری وارد می‌شوند. در این روش پرداخت هزینه تبلیغات به این شکل محاسبه می‌شود که شما تنها بابت کلیک‌هایی که بر روی بنرهای تبلیغاتی خود دریافت کرده‌اید هزینه‌ای را به سایت میزبان پرداخت می‌کنید. در واقع مزیت این روش به دیگر روش‌های تبلیغاتی این است که شما تنها در ازای کلیک کاربران هزینه پرداخت می‌کنید و میزان نمایش داده شدن بنر در سایت‌های میزبان معیار محاسبه هزینه پرداختی نخواهد بود.

به همین دلیل استفاده از این روش تبلیغاتی می‌تواند تا حد زیادی در هزینه‌های شما صرفه جویی کند. مزیت دیگر این روش این است که بنرها تبلیغاتی به صورت کاملاً هدفمند با توجه به نیاز کاربران شخصی سازی شده و نمایش داده می‌شود تا احتمال کلیک کاربر بر روی بنر به حداکثر ممکن برسد. تصویری که در زیر مشاهده می‌کنید مربوط به جایگاه‌های تبلیغات بنری و کلیکی سایت فارس نیوز است. همان‌طور که در تصویر مشخص است سایت فارس نیوز این امکان را فراهم کرده است که سفارش دهندگان تبلیغات بنری و کلیکی بتوانند بنرهای تبلیغاتی خود را در مکان‌های مختلفی که می‌تواند توجه مخاطبان را به خود جلب کند مانند ساید بار سایت،‌ در میان مطالب و… درج نمایند تا حداکثر بازدهی را کسب کنند.

تبلیغات بنری سایت

تبلیغات در سایت فارس نیوز

تخمین کلیک دریافتی از سایت فارس نیوز

شاید این سؤال در ذهن شما ایجاد شده باشد که در نهایت با درج بنرهای تبلیغاتی در این سایت، چه تعداد کلیک از این سایت دریافت خواهید کرد. این مورد به پارامترهای زیادی بستگی دارد. برای درک این مفهوم ابتدا به تعریف واژه CTR می‌پردازیم. واژه CTR مخفف Click Through Rate و به معنای نرخ کلیک است. یعنی چند درصد از کاربران، زمانی که بنرهای تبلیغاتی را می‌بینند، روی این بنرها کلیک می‌کنند. در واقع CTR از تقسیم میزان کلیک بر میزان نمایش تبلیغات بنری به‌دست می‌آید. بنابراین هر چه میزان CTR بیشتر باشد شما کلیک بیشتری دریافت می‌کنید.

حالا سؤال اصلی این است که CTR به چه عواملی بستگی دارد و چگونه می‌توان CTR بنرهای تبلیغاتی را افزایش داد؟ این یک مبحث مهم در دیجیتال مارکتینگ است و پارامترهای زیادی در تعیین CTR دخیل هستند. از جایگاهی که بنر را درج کردید تا رنگی که برای بنر انتخاب کردید و حتی دکمه‌ای که برای دعوت به اقدام (CTA) در نظر گرفته‌اید. برای مثال جایگاه بالای سایت در بیشتر سایت‌ها از جایگاه‌های انتهای سایت، CTR بالاتری دارد و یا اینکه استفاده از رنگ‌های گرم (قرمز، زرد، نارنجی و…) در بنر تبلیغاتی، می‌تواند باعث افزایش CTR شود.

نکته: در صورتی که آشنایی کافی با دکمه دعوت به اقدام(CTA) ندارید پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله آموزشی زیر مراجعه کنید:

اگر تصور کنیم که بنر تبلیغاتی شما دارای نرخ کلیک 0/25 درصد باشد، با درج این بنر در سایت فارس نیوز می‌توانید انتظار داشته باشید که بنر شما در یک ماه تقریباً 125 هزار کلیک را دریافت کند. اگر بتوانید CTR بنر خود را به 0/5 درصد افزایش بدید، در یک ماه تقریباً 250 هزار کلیک دریافت خواهید کرد.

در جدول زیر میزان کلیک احتمالی را با توجه به CTR مشاهده می‌کنید:

نرخ کلیک CTR میزان کلیک احتمالی ماهانه
0/25 درصد تقریبا 140,000 کلیک
0/5 درصد تقریبا 280,000 کلیک

در صورتی که تمایل دارید محصولات یا خدمات خود را در بزرگ‌ترین و پربازده‌ترین رسانه‌های دیجیتال و آنلاین کشور مانند سایت فارس نیوز و بسیاری موارد دیگر معرفی و تبلیغ و ترافیک زیادی را به وبسایت خودتان هدایت کنید،‌ کاپریلا می‌تواند در این مسیر همراه شما باشد. برای استفاده از خدمات تبلیغات آنلاین کاپریلا می‌توانید روی عبارت ثبت سفارش تبلیغات کلیکی و بنری کلیک کنید و با مراجعه به وبسایت کاپریلا، درخواست خود را ثبت نمایید تا کارشناسان کاپریلا در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

بک لینک‌های سایت فارس نیوز

در تصویر زیر که از سایت Moz گرفته‌شده است، مشاهده می‌کنید که وبسایت فارس نیوز از سایت‌های پرقدرتی همچون یوتیوب، گوگل، گیت هاب و… بک لینک دریافت کرده است. وبسایت فارس نیوز توانسته است به لطف دریافت بک لینک از سایت‌های قدرتمندی که نام برده شد تا حد زیادی اعتبار خود را افزایش دهد. برای گرفتن بک لینک از روش‌های متنوعی می‌توان استفاده کرد. یکی از روش‌ها برای گرفتن بک لینک از یک سایت معتبر، استفاده از رپورتاژ است. شما هم می‌توانید با درج رپورتاژ در سایت فارس نیوز از این سایت بک لینک بگیرید و اعتبار دامنه خود را نزد موتورهای جستجو افزایش دهید.بک لینک سایت

بک لینک‌های سایت فارس نیوز

قدرت دامنه (دامین اتوریتی یا DA) سایت فارس نیوز

Domain Authority یا قدرت دامنه هر سایت عددی بین 0 تا 100 و بیانگر میزان اعتبار آن سایت نزد موتورهای جستجو است. هر چه این عدد به 100 نزدیک‌تر باشد، اعتبار سایت هم بالاتر است. برای درک تأثیر قدرت دامنه، 2 سایت را در نظر بگیرید. زمانی که سایت اول با DA بالا به سایت دوم بک لینک می‌دهد، اعتبار و قدرت دامنه سایت دوم هم بالا می‌رود و این تأثیر مستقیم روی بهبود سئوی سایت دارد. بهبود سئو باعث نمایش بیشتر در موتورهای جستجو و در نهایت افزایش ورودی می‌شود.

در تصویر زیر (برگرفته از سایت Moz) مشاهده می‌کنید که قدرت دامنه وبسایت فارس نیوز به عدد ۷۱ رسیده است و تعداد سایت‌هایی که به وبسایت فارس نیوز بک لینک داده‌اند به عدد ۱۳.۴ هزار وبسایت می‌رسد. این میزان از قدرت دامنه و بک لینک دریافتی به نوبه خود گویای این است که وبسایت فارس نیوز را می‌توان به عنوان یک وبسایت قوی در نظر گرفت. اهمیت این موضوع از این جهت است که هرچقدر وبسایتی که در آن رپورتاژ درج می‌شود قوی‌تر باشد اعتبار بیشتری به سایت شما منتقل می‌شود و بازدهی بیشتری را ایجاد می‌کند. به همین دلیل انتشار رپورتاژ در سایت فارس نیوز می‌تواند تأثیر مثبتی روی سئوی سایت شما داشته باشد.

قدرت دامنه

قدرت دامنه سایت فارس نیوز

لینک‌سازی با خرید رپورتاژ آگهی در سایت فارس نیوز

همان‌طور که میدانید خرید بک لینک یکی از مهم‌ترین کارهایی است که برای ارتقا وضعیت سئو سایت و کسب اعتبار توسط کارشناسان سئو انجام می‌شود. در واقع به کمک بک لینک‌های دریافت شده می‌توان به موتورهای جستجو این سیگنال را ارسال کرد که یک وبسایت به اندازه کافی بزرگ و قابل اعتماد است و زمان آن رسیده تا در نتایج جستجو رتبه‌های بهتری را کسب کند. نکته‌ای که در اینجا باید به آن اشاره کنیم این است که تعداد بک لینک‌های دریافت شده به تنهایی نمی‌تواند باعث بهبود وضعیت سئو سایت شود و در به دست آوردن رتبه‌های برتر نتایج جستجوی گوگل مؤثر باشد. مهم‌ترین نکته‌ای که در خرید بک لینک اهمیت دارد و باید به آن توجه نمود نوع بک لینک‌هایی است که از سایت‌های دیگر دریافت شده است. هرچقدر بک لینک‌های دریافتی دارای ارزش بیشتری باشند این پتانسیل وجود دارد که وبسایت شما اعتبار بیشتری را به دست آورد و در نتیجه در رتبه‌های بهتری در نتایج جستجو قرار گیرد.

با توجه مطالب گفته شده در بالا تنها بک لینک‌هایی می‌توانند بیشترین اثرگذاری را برروی اعتبار سایت شما داشته باشند که در محتوای یک سایت دیگر درج شده باشند. درواقع منظور این است که بک لینک قرار گرفته در محتوا و متن مطالب وبسایت های بزرگ که با عنوان رپورتاژ آگهی شناخته می‌شود، می‌تواند نشان دهد که آن وبسایت بزرگ شما را به عنوان یک وبسایت قابل اعتماد در آن زمینه تشخیص داده است و با درج لینک وبسایت شما بخشی از اعتبار آن وبسایت به وبسایت شما منتقل خواهد شد. این نکته از این جهت دارای اهمیت است که انتخاب یک سایت مناسب برای خرید بک لینک و انتشار رپورتاژ می‌تواند نقش زیادی در بازدهی استفاده از این روش دریافت بک لینک داشته باشد.

وبسایت فارس نیوز به عنوان یک وبسایت پرمخاطب و پرقدرت می‌تواند با درج رپورتاژهای شما در مطالب وبسایت ضمن اینکه شرایطی را فراهم می‌کند که کاربران وبسایت بتوانند با کسب و کار شما آشنا شوند این امکان را نیز ایجاد می‌کند که شما بتوانید با توجه به استراتژی دریافت بک لینک، لینک‌های مرتبط با وبسایتتان را در بخش‌های مختلف مقاله درج کنید تا کاربران بتوانند با کلیک بر روی این لینک‌ها وارد سایت شما شوند.

نمونه رپورتاژهای منتشر شده در سایت فارس نیوز

تصویری که در زیر مشاهده می‌کنید مربوط به یکی از رپورتاژهایی است که در وبسایت فارس نیوز درج شده است. همان‌طور که در تصویر مشخص است موضوع این رپورتاژ تبلیغاتی در زمینه دیجیتال مارکتینگ می‌باشد. از آنجایی که وبسایت فارس نیوز به عنوان یک وبسایت خبرگزاری دارای دسته بندی‌های گسترده‌ای است شما نیز می‌توانید به راحتی رپورتاژهای تبلیغاتی مربوط به معرفی کسب و کارتان را در این وبسایت درج کنید تا مخاطبین این وبسایت با کسب و کار شما آشنا شوند و در صورت نیاز با کلیک بر روی لینک‌های موجود در رپورتاژ به سایت شما مراجعه کنند.

رپورتاژ

نمونه رپورتاژ منتشر شده در سایت فارس نیوز

قیمت و خرید رپورتاژ در سایت فارس نیوز و ثبت سفارش در نشریلا

نکات گفته شده در این مقاله، اعتبار و ارزش بالای سایت نیوز را برای درج رپورتاژ و یا درج تبلیغات در این سایت، نشان دادند. برای دریافت تعرفه‌های تبلیغاتی این سایت و اطلاع از هزینه‌های آن می توانید از نشریلا استفاده کنید. نشریلا پلتفرم انتشار «رپورتاژ آگهی» و «بررسی محصول و معرفی خدمات» در دنیای وب فارسی است. در نشریلا، تنها با ثبت سفارش و یا ارسال درخواست خود، تمامی فرآیندهای انتشار رپورتاژ و معرفی محصول خود را در کوتاه‌ترین زمان و مقرون به صرفه‌ترین قیمت (بعضاً قیمتی پایین‌تر از قیمت ارائه رپورتاژ توسط خود سایت) دنبال کنید.

برای کسب اطلاع از قیمت رپورتاژ در سایت فارس نیوز و ثبت سفارش رپورتاژ آگهی خود، می‌توانید وارد صفحه ثبت سفارش رپورتاژ آگهی نشریلا شوید.

ثبت سفارش رپورتاژ آگهی – کلیک کنید

شاید به بررسی سایت‌های زیر هم علاقه‌مند باشید:

بر اساس رای 1 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
شما قبلا رای داده‌اید!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.

محسن تاجیک هستم، کارشناس دیجیتال مارکتینگ، سئو و طراح وبسایت با سیستم های مدیریت محتوا و علاقه مند به دنیای برنامه نویسی. زمینه کاری من به صورت تخصصی سئو است و البته در زمینه های دیگر دیجیتال مارکتینگ مانند ایمیل مارکتینگ، تولید محتوا و… نیز فعالیت میکنم. از گذشته تا به امروز کارهای مختلفی انجام داده ام که از مهمترین آنها میتوان به فریلنسر طراحی سایت و سئو اشاره کرد و در حال حاضر به صورت تمام وقت با تیم کاپریلا همکاری میکنم.

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برچسب‌ها