انتشار رپورتاژ در سایت خبرآنلاین، نوعی تبلیغ دیجیتال محسوب می‌شود که یکی از راه‌های مؤثر در بهبود سئوی سایت نیز هست. سایت خبرگزاری «خبرآنلاین»، یک سایت تحلیلی – خبری است که به طور مداوم، آخرین گزارش‌ها، تحلیل‌ها و اخبار را درباره اتفاقات مهم روز ایران و جهان در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد. سایت خبرآنلاین در مجموعه «گروه رسانه‌ای خبر» قرار می‌گیرد که روزنامه‌های «خبرجنوب» و «خبر ورزشی» و هفته‌نامه‌های «سیاحت و تجارت» و «نگاه پنجشنبه» نیز در زیرمجموعه آن قرار گرفته‌اند. این مجموعه فعالیت خود را از سال 1387 شروع کرده است. مطالب سایت خبرآنلاین در موضوع‌های مختلف سیاست، اقتصاد، فرهنگ، بین‌الملل، ورزش، جامعه، دانش، فناوری اطلاعات، طنز و کاریکاتور، چندرسانه‌ای و اخبار استان‌ها دسته‌بندی شده‌اند و تمام اخبار جدید مربوط به این موضوع‌ها را به صورت مستمر پوشش می‌دهد.

شروع فعالیت دامنه خبر آنلاین (khabaronline.ir)

در تصویر زیر می‌توانید نمودار فعالیت این دامنه را در سایت(+) web.archive.org مشاهده کنید. با توجه به تصویر زیر، شروع فعالیت این دامنه به سال 2005 میلادی بر می‌گردد. به عبارتی، سایت خبرگزاری بزرگ خبرآنلاین فعالیت خود را از سال 1387 شروع کرده است و قدمت و سابقه بسیار طولانی در سطح وب دارد. از این رو می‌توان گفت که ارزش و اعتبار سایت خبرآنلاین نزد موتورهای جستجویی مثل گوگل بالاست و مخاطبان یا طرفداران این رسانه نیز به آن به چشم یک خبرگزاری معتبر و مطمئن نگاه می‌کنند.

وب آرشیو

نمودار فعالیت دامنه خبرآنلاین

آمار ترافیک و بازدیدهای سایت خبرآنلاین

دسترسی به آمار بازدید دقیق یک وبسایت تقریباً کاری غیرممکن است و این اطلاعات فقط در اختیار مدیر همان سایت است. اما ابزارهایی در سطح وب وجود دارند که میزان بازدید و یا دیگر پارامترهای سایت را به صورت تخمینی محاسبه می‌کنند. وب‌سایت سیمیلاروب یکی از بهترین ابزارهای تخمین آمار ورودی وب‌سایت‌ها است که به کمک آن می‌توان تخمین خوبی از ترافیک و بازدید و دیگر پارامترهای سایت را مشاهده نمود.

در جدول زیر، اطلاعات بدست آمده از سیمیلاروب (+) را در مورد سایت خبر آنلاین مشاهده می کنید:

تعداد بازدید (Visits) سالانه تقریبا 360 میلیون بازدید
تعداد بازدید (Visits) ماهانه تقریبا 30 میلیون بازدید
تعداد بازدید (Visits) روزانه تقریبا 2.5 میلیون بازدید
تعداد بازدید صفحات (Pageview) ماهانه تقریبا 60 میلیون بازدید صفحه
تعداد بازدید صفحات (Pageview) روزانه تقریبا 5 میلیون بازدید صفحه
میانگین مدت زمان حضور کاربران در سایت تقریبا 3 دقیقه
میانگین صفحات مشاهده شده توسط کاربران در هر بازدید تقریبا 2 صفحه

تعداد Visits نمایش‌دهنده تعداد کاربری است که در بازه مشخص‌شده از این سایت بازدید می‌کنند. پارامتر Pageview مشخص می‌کند که هرکدام از این کاربران، به‌طور میانگین، چند صفحه از سایت را بررسی کردند. از ضرب این 2 پارامتر تعداد صفحات بازدید شده سایت توسط کاربران، به‌دست می‌آید. این عدد نشان‌دهنده میزان بازدید از بنرهای تبلیغاتی شماست با فرض اینکه بنر شما در تمام صفحات این سایت درج‌شده باشد. با توجه به آمار سایت خبرآنلاین و بازدید ماهانه‌ی 30 میلیونی آن، به نظر می‌رسد این سایت محلی مناسب برای انتشار تبلیغات برای بیشتر کسب‌وکارها باشد.

میانگین زمان حضور کاربر در سایت هم دیگر پارامتر مهمی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم. برای مثال اگر برای سایتی این پارامتر کمتر از 20 ثانیه باشد، با احتمال زیادی می‌توان حدس زد که ورودی‌های این سایت ناخواسته وارد این سایت شدند (از طریق ربات، پاپ آپ و…) و بعد از ورود، بدون در نظر گرفتن مطالب سایت، از این سایت خارج شدند. با توجه به آمار جدول بالا، میانگین زمان حضور کاربران در سایت خبرآنلاین، چیزی نزدیک به 3 دقیقه است و این عدد در مقایسه با سایت‌های دیگر، زمانی بسیار طولانی محسوب می‌شود. همچنین هر کاربر در هر بازدید خود از سایت خبرآنلاین حدود 2 صفحه از سایت را مشاهده می‌کند. این موضوع‌ها می‌توانند نشان‌دهنده این باشند که کاربران زمان و دقت زیادی روی بررسی و مطالعه اخبار موردعلاقه خود در سایت خبرآنلاین می‌گذارند. از این رو رپورتاژ در خبرآنلاین و یا انجام تبلیغات در این سایت، می‌تواند گزینه مناسبی برای معرفی کسب‌وکار شما، به مخاطبین این سایت باشد.

تفکیک ورودی‌های سایت خبرآنلاین و ترافیک گوگل

با بررسی اطلاعات ارائه‌شده از سایت سیمیلاروب در مورد تفکیک ورودی‌های سایت خبر آنلاین، نمودارهای زیر به‌دست آمدند. در این نمودارها مشاهده می‌کنید که بخش اصلی ترافیک ورودی سایت خبرآنلاین که معادل حدود 66 درصد آن می‌شود، از طریق مراجعه مستقیم کاربران به این سایت ایجاد شده است. این موضوع گواهی بر این است که سایت خبرآنلاین طرفداران وفادار زیادی دارد که مطالب آن را به طور مستمر دنبال می‌کنند و احتمالاً روز به روز نیز بر تعداد طرفداران آن اضافه می‌شود. حدود 31 درصد دیگر از ترافیک ورودی سایت خبرآنلاین نیز حاصل جستجوی کاربران در گوگل است. این نشان می‌دهد که سایت خبرآنلاین با محتوای باکیفیت خود، اعتبار خوبی نزد موتور جستجوی گوگل کسب کرده است و رتبه بالایی در نتایج جستجو کسب می‌کند. بنابراین انتشار رپورتاژ در سایت خبرآنلاین می‌تواند بازدهی بسیار خوبی برای کسب و کار شما داشته باشد.

تفکیک ورودی‌های سایت خبرآنلاین

در جدول زیر، تخمینی از میزان ترافیک ورودی به سایت خبر آنلاین را از موتور جستجوی گوگل، مشاهده می کنید.

مدت زمان تخمین بازدید
تعداد ورودی ماهانه از گوگل 9,285,000ورودی
تعداد ورودی روزانه از گوگل 310,000 ورودی

تبلیغات بنری و کلیکی در سایت خبرآنلاین

بنر تبلیغاتی یک طرح گرافیکی به همراه یک متن حاوی CTA (دعوت به اقدام) و یک لینک است که کسب و کارهای دارای وبسایت، آن را به مدت معینی در وبسایت‌های پربازدید قرار می‌دهند تا ترافیک ورودی سایت خود را بالا ببرند. این افزایش ترافیک ورودی باعث بهبود سئوی سایت شما، دریافت لید و افزایش فروش محصولات و خدمات شما می‌شود. بنابراین انجام تبلیغات بنری در سایت بزرگ و پربازدیدی مثل خبرآنلاین می‌تواند مزایایی را برای شما به همراه بیاورد.

در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که چند بنر تبلیغاتی در قسمت بالایی و میانه هدر و قسمت سایدبار سایت خبرآنلاین قرار گرفته‌اند که بعضی از این بنرها متعلق به کسب و کارهای معروفی مثل کارگزاری مفید و ایرانسل هستند. همچنین بعضی از این بنرها به شکل ثابت در تمام صفحات سایت خبرآنلاین نمایش داده می‌شوند و بعضی هم فقط در صفحه اول یا صفحات تکی دیگر سایت قرار دارند. توجه داشته باشید که جایگاه و مدت زمان قرارگیری بنر تبلیغاتی شما در سایت خبرآنلاین، بستگی به بودجه و هدف بازاریابی شما دارد.

تبلیغات بنری سایت

تبلیغات در سایت خبرآنلاین

تخمین کلیک دریافتی از سایت خبرآنلاین

شاید این سؤال در ذهن شما ایجاد شده باشد که در نهایت با درج بنرهای تبلیغاتی در این سایت، چه تعداد کلیک از این سایت دریافت خواهید کرد. این مورد به پارامترهای زیادی بستگی دارد. برای درک این مفهوم ابتدا به تعریف واژه CTR می‌پردازیم. واژه CTR مخفف Click Through Rate و به معنای نرخ کلیک است. یعنی چند درصد از کاربران، زمانی که بنرهای تبلیغاتی را می‌بینند، روی این بنرها کلیک می‌کنند. در واقع CTR از تقسیم میزان کلیک بر میزان نمایش تبلیغات بنری به‌دست می‌آید. بنابراین هر چه میزان CTR بیشتر باشد شما کلیک بیشتری دریافت می‌کنید.

حالا سؤال اصلی این است که CTR به چه عواملی بستگی دارد و چگونه می‌توان CTR بنرهای تبلیغاتی را افزایش داد؟ این یک مبحث مهم در دیجیتال مارکتینگ است و پارامترهای زیادی در تعیین CTR دخیل هستند. از جایگاهی که بنر را درج کردید تا رنگی که برای بنر در نظر گرفته‌اید و حتی دکمه ای که برای دعوت به اقدام(CTA) انتخاب کردید. برای مثال جایگاه بالای سایت در بیشتر سایت‌ها از جایگاه‌های انتهای سایت، CTR بالاتری دارد و یا اینکه استفاده از رنگ‌های گرم (قرمز، زرد، نارنجی و…) در بنر تبلیغاتی، می‌تواند باعث افزایش CTR شود.

نکته: در صورتی که آشنایی کافی با دکمه دعوت به اقدام(CTA) ندارید پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله آموزشی زیر مراجعه کنید:

اگر تصور کنیم که بنر تبلیغاتی شما دارای نرخ کلیک 0/25 درصد باشد، با درج این بنر در سایت خبر آنلاین می‌توانید انتظار داشته باشید که بنر شما در یک ماه تقریباً 150,000 کلیک را دریافت کند. اگر بتوانید CTR بنر خود را به 0/5 درصد افزایش بدید، تقریباً در یک ماه 300,000 کلیک دریافت خواهید کرد.

در جدول زیر میزان کلیک احتمالی را با توجه به CTR مشاهده می‌کنید:

نرخ کلیک CTR میزان کلیک احتمالی ماهانه
0/25 درصد تقریبا 150,000 کلیک
0/5 درصد تقریبا 300,000 کلیک

اگر می‌خواهید محصولات یا خدمات خود را در بزرگ‌ترین و پربازده ترین رسانه‌های دیجیتال و آنلاین کشور مانند سایت خبر آنلاین و بسیار موارد دیگر معرفی و تبلیغ و ترافیک زیادی را به وبسایت خودتان هدایت کنید،‌ کاپریلا می‌تواند در این مسیر همراه شما باشد. برای استفاده از خدمات تبلیغات آنلاین کاپریلا می‌توانید روی عبارت ثبت سفارش تبلیغات کلیکی و بنری کلیک کنید و با مراجعه به وبسایت کاپریلا، درخواست خود را ثبت نمایید تا کارشناسان کاپریلا در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

بک لینک‌های سایت خبرآنلاین

در تصویر زیر که از سایت Moz گرفته‌شده است، مشاهده می‌کنید که سایت خبرآنلاین از سایت‌های بزرگ دیگری مثل گوگل، مایکروسافت، ویکی‌پدیا و… با DA بالای 95 بک لینک گرفته است. گرفتن چنین بک لینک‌های قوی‌ای باعث بالا رفتن DA سایت خبرآنلاین نیز شده است که در بخش بعد با هم بررسی می‌کنیم. پس در نظر داشته باشید که برای گرفتن بک لینک از روش‌های متنوعی می‌توان استفاده کرد و یکی از روش‌ها برای گرفتن بک لینک از یک سایت معتبر، استفاده از رپورتاژ است. شما هم می‌توانید با درج رپورتاژ در خبر آنلاین از این سایت بک لینک بگیرید و اعتبار دامنه خود را نزد موتورهای جستجو افزایش دهید.

بک لینک سایت

بک لینک‌های سایت خبرآنلاین

قدرت دامنه (دامین اتوریتی یا DA) سایت خبرآنلاین

Domain Authority یا قدرت دامنه هر سایت عددی بین 0 تا 100 و بیانگر میزان اعتبار آن سایت نزد موتورهای جستجو است. هر چه این عدد به 100 نزدیک‌تر باشد، اعتبار سایت هم بالاتر است. برای درک تاثیر قدرت دامنه، 2 سایت را در نظر بگیرید. زمانی که سایت اول با DA بالا به سایت دوم بک لینک می دهد، اعتبار و قدرت دامنه سایت دوم هم بالا می رود و این تاثیر مستقیم روی بهبود سئوی سایت دارد. بهبود سئو باعث نمایش بیشتر در موتورهای جستجو و در نهایت افزایش ورودی می شود.

در تصویر زیر (برگرفته از سایت Moz) می‌بینید که قدرت دامنه سایت خبرآنلاین برابر 81 و تعداد دامنه‌هایی که به آن لینک داده‌اند حدود 27 هزارتا است. سایت Moz با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلفی مثل تعداد کلی بک لینک‌ها، کیفیت و قدرت بک لینک‌ها و سایر الگوریتم‌هایی که در ابزارهای سئوی Moz به کار رفته‌اند، قدرت دامنه سایت خبرآنلاین را ارزیابی کرده است. این امتیاز، معیاری است که می‌توان از آن برای مقایسه رتبه‌بندی سایت خبرآنلاین با سایر سایت‌های مرتبط استفاده کرد. بنابراین قدرت دامنه‌ی بالای سایت خبرآنلاین نشان می‌دهد که این سایت جایگاه بسیار خوبی در رتبه‌بندی نتایج موتورهای جستجو دارد. به همین دلیل رپورتاژ در خبرآنلاین می تواند تاثیر مثبتی روی سئوی سایت شما داشته باشد.

قدرت دامنه

قدرت دامنه خبر آنلاین

لینک‌سازی با خرید رپورتاژ آگهی در خبرآنلاین

یکی از راهکارهای مفید در بهبود سئوی وبسایت شما، گرفتن بک لینک است. برای گرفتن بک لینک از سایت‌های دیگر دو راه پیش روی خود دارید؛ یک راه این است که محتواهای وبسایت شما باکیفیت باشد و نیازهای بسیار از کاربران را پاسخ دهد تا سایت‌های دیگر به محتوای شما لینک دهند. راه دیگر نیز خرید بک لینک باکیفیت از سایت‌های معتبر و بزرگی مثل سایت خبرآنلاین است. مناسب‌ترین راه برای گرفتن بک لینک نیز انتشار رپورتاژ در سایت خبرآنلاین است، چراکه شما می‌توانید تعدادی از لینک‌های صفحات سایتتان را به صورت follow درون رپورتاژ خود قرار دهید تا کاربران از این طریق به سمت وبسایتتان هدایت شوند. بعضی از مهم‌ترین مزایای گرفتن بک لینک و انتشار رپورتاژ در سایت خبرآنلاین عبارتند از:

  • افزایش اعتبار و قدرت دامنه‌ی وبسایت شما
  • بالا رفتن ترافیک ورودی و تعداد بازدید سایت شما
  • کسب جایگاه بهتر سایت شما در رتبه‌بندی نتایج موتورهای جستجو
  • هزینه مقرون به صرفه‌ی رپورتاژ آگهی نسبت به روش‌های تبلیغاتی دیگر
  • کمک به بهبود سئوی سایت
  • افزایش فروش محصولات و خدمات شما
  • بالا رفتن سرعت ایندکس شدن صفحات سایت شما

نمونه رپورتاژهای منتشر شده در خبرآنلاین

در تصویر زیر یک نمونه رپورتاژ آگهی منتشرشده در سایت خبرآنلاین را مشاهده می‌کنید که در دسته «گزارش آگهی» قرار گرفته است. در این رپورتاژ 3 لینک فالو به وبسایت رپورتاژدهنده وجود دارد. همچنین اطلاعات تماس این وبسایت نیز به طور کامل در انتهای رپورتاژ درج شده است. گزارش آگهی‌هایی که در سایت خبرآنلاین منتشر می‌شوند، در صفحه اصلی آن قرار می‌گیرند تا بتوانند توجه تمام بازدیدکنندگان این سایت را به خود جلب کنند. امکان درج نظر نیز در انتهای رپورتاژ در سایت خبرآنلاین وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا با مخاطبان و مشتریان احتمالی خود در تعامل باشید.

رپورتاژ

نمونه رپورتاژ منتشر شده در خبر آنلاین

قیمت و خرید رپورتاژ در خبر آنلاین و ثبت سفارش در نشریلا

نکات گفته شده در این مقاله، اعتبار و ارزش بالای سایت خبر آنلاین را برای درج رپورتاژ و یا درج تبلیغات در این سایت، نشان دادند. برای دریافت تعرفه‌های تبلیغاتی این سایت و اطلاع از هزینه‌های آن می توانید از نشریلا استفاده کنید. نشریلا پلتفرم انتشار «رپورتاژ آگهی» و «بررسی محصول و معرفی خدمات» در دنیای وب فارسی است. در نشریلا، تنها با ثبت سفارش و یا ارسال درخواست خود، تمامی فرآیندهای انتشار رپورتاژ و معرفی محصول خود را در کوتاه‌ترین زمان و مقرون به صرفه‌ترین قیمت (بعضاً قیمتی پایین‌تر از قیمت ارائه رپورتاژ توسط خود سایت) دنبال کنید.

برای کسب اطلاع از قیمت رپورتاژ در خبر آنلاین و ثبت سفارش رپورتاژ آگهی خود، می‌توانید وارد صفحه ثبت سفارش رپورتاژ آگهی نشریلا شوید.

ثبت سفارش رپورتاژ آگهی – کلیک کنید

شاید به بررسی سایت‌های زیر هم علاقه‌مند باشید:

بر اساس رای 1 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
شما قبلا رای داده‌اید!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.

دانش‌آموخته رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار
علاقمند به نویسندگی، ویراستاری و تولید محتوای وب و شبکه‌های اجتماعی
علاقمند به یادگیری دیجیتال مارکتینگ و سئو
دارای رزومه‌ای با سابقه تخصصی تولید محتوای متنی (مانند مقاله وبلاگ، نقد و بررسی، معرفی محصول، رپورتاژ، پست اینستاگرام و…) در زمینه‌های مختلف IT، مدیریت کسب و کار، پزشکی، تکنولوژی، مارکتینگ و…

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.