پایگاه اطلاع رسانی «تابناک» در چهارچوب اهداف مقدس انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلام ایران به امر اطلاع رسانی به منظور ارتقای سطح بینش و آگاهی عمومی می پردازد و در این زمینه، خود را مقید به اصول و ارزش های ذیل می داند و بر این باور است که برآیند مجموعه عملکرد تابناک نباید موجب وارد کردن خدشه ای به این اصول و ارزش ها شود و در سست کردن پایه های مشروعیت و مقبولیت نظام جمهوری اسلامی تأثیر گذارد، بلکه باید موجب تحکیم پایه های نظام و ارزش ها شود. در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی مواردی بپردازیم که نشان از کیفیت بالای وبسایت خبرگزاری تابناک برای انجام تبلیغات آنلاین در قالب رپورتاژ، تبلیغات کلیکی و… دارد.

شروع فعالیت دامنه سایت تابناک tabnak.ir

در تصویر زیر می‌توانید نمودار فعالیت این دامنه را در سایت(+) web.archive.org مشاهده کنید. شروع فعالیت این دامنه به سال 2007 میلادی بر می‌گردد. همانطور که می‌دانید یکی از مواردی که می‌تواند به صورت مستقیم روی افزایش قدرت دامنه یک وب‌سایت موثر باشد قدمت دامنه است. با توجه به تصویر زیر می‌توانید مشاهده کنید که وبسایت تابناک در زمان نگارش این مقاله بیش از ۱۵ سال سابقه فعالیت دارد و انتشار تبلیغات از نوع رپورتاژ آگهی در این وبسایت، این شانس را دارد تا در زمان کوتاهی به صدر نتایج جستجو برسد و ترافیک قابل توجه‌ای از کاربران را به سمت سایت شما هدایت کند.

وب آرشیو

نمودار فعالیت دامنه سایت تابناک

آمار ترافیک و بازدیدهای سایت تابناک

دسترسی به آمار بازدید دقیق یک وبسایت تقریباً کاری غیرممکن است و این اطلاعات فقط در اختیار مدیر همان سایت است. اما ابزارهایی در سطح وب وجود دارند که میزان بازدید و یا دیگر پارامترهای سایت را به صورت تخمینی محاسبه می‌کنند. وب‌سایت سیمیلاروب یکی از بهترین ابزارهای تخمین آمار ورودی وب‌سایت‌ها است که به کمک آن می‌توان تخمین خوبی از ترافیک و بازدید و دیگر پارامترهای سایت را مشاهده نمود.

در جدول زیر، اطلاعات بدست آمده از سیمیلاروب (+) را در مورد سایت تابناک مشاهده می کنید:

تعداد بازدید (Visits) سالانه تقریبا 54 میلیون بازدید
تعداد بازدید (Visits) ماهانه تقریبا 18 میلیون بازدید
تعداد بازدید (Visits) روزانه تقریبا 600 هزار بازدید
تعداد بازدید صفحات (Pageview) ماهانه تقریبا 36 میلیون بازدید صفحه
تعداد بازدید صفحات (Pageview) روزانه تقریبا 1.2 میلیون بازدید صفحه
میانگین مدت زمان حضور کاربران در سایت تقریبا 2:00 دقیقه
میانگین صفحات مشاهده شده توسط کاربران در هر بازدید تقریبا 2 صفحه

تعداد Visits نمایش‌دهنده تعداد کاربری است که در بازه مشخص‌شده از این سایت بازدید می‌کنند. پارامتر Pageview مشخص می‌کند که هرکدام از این کاربران، به‌طور میانگین، چند صفحه از سایت را بررسی کردند. از ضرب این 2 پارامتر تعداد صفحات بازدید شده سایت توسط کاربران، به‌دست می‌آید. این عدد نشان‌دهنده میزان بازدید از بنرهای تبلیغاتی شماست با فرض اینکه بنر شما در تمام صفحات این سایت درج‌شده باشد. با توجه به آمار سایت تابناک به نظر می‌رسد این سایت محلی مناسب برای انتشار تبلیغات برای بیشتر کسب‌وکارها باشد.

میانگین زمان حضور کاربر در سایت هم دیگر پارامتر مهمی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم. برای مثال اگر برای سایتی این پارامتر کمتر از 20 ثانیه باشد، با احتمال زیادی می‌توان حدس زد که ورودی‌های این سایت ناخواسته وارد این سایت شدند (از طریق ربات، پاپ آپ و…) و بعد از ورود، بدون در نظر گرفتن مطالب سایت، از این سایت خارج شدند. باتوجه به آمار و اطلاعات موجود در جدول بالا می‌توان مشاهده نمود که هر کاربر در زمان بازدید از سایت تابناک، نزدیک به 2 دقیقه از زمان خود را برای مطالعه مطالب این وبسایت صرف می‌کند و در هر مرتبه تقریبا ۲ صفحه از وبسایت تابناک توسط مخاطبین مورد توجه قرار می‌گیرد.

تفکیک ورودی‌های سایت تابناک و ترافیک گوگل

با بررسی اطلاعات ارائه‌شده از سایت سیمیلاروب در مورد تفکیک ورودی‌های سایت تابناک، نمودارهای زیر به‌دست آمدند. براساس آمار و ارقام موجود در تصویر زیر بیش از ۷۴ درصد ترافیک سایت تابناک به صورت مستقیم به این وبسایت وارد می‌شوند؛ ترافیک مستقیم از این جهت مهم است که نشان دهنده اعتمادی است که کاربران به وبسایت تابناک دارند و برای مشاهده اخبار و مطالب این وبسایت به صورت مستقیم و بدون نیاز به جستجو در گوگل وارد این سایت می‌شوند.

البته نمی‌توان میزان ترافیک ورودی سایت تابناک از طریق موتورجستجو را نادیده گرفت؛ زیرا در حدود ۲۳ درصد ترافیک وبسایت تابناک که معادل است با بیش از ۴ میلیون بازدید از طریق گوگل به این سایت وارد شده‌اند و این موضوع می‌تواند نشان دهنده اعتماد گوگل به وبسایت تابناک باشد. در مجموع وبسایت تابناک تواسنته است در طول مدت زمان فعالیت خود با انتشار مطالب مفید و مورد نیاز کاربران علاوه بر جلب توجه و اعتماد کاربران اعتماد موتورهای جستجو از جمله گوگل را نیز به دست آورد؛ بنابراین سایت تابناک را می‌توان گزینه‌ای مطلبوب برای نمایش تبلیغات دیجیتال کسب و کار شما مانند رپورتاژ یا بنر تبلیغاتی در نظر گرفت.

تفکیک ورودی‌های سایت تابناک

در جدول زیر، تخمینی از میزان ترافیک ورودی به سایت تابناک را از موتور جستجوی گوگل، مشاهده می کنید.

مدت زمان تخمین بازدید
تعداد ورودی ماهانه از مراجعه مستقیم 4,127,400 ورودی
تعداد ورودی روزانه از مراجعه مستقیم 137,580 ورودی

تبلیغات بنری و کلیکی در سایت تابناک

یکی از پرطرفدارترین راه‌های بالا بردن ترافیک ورودی وبسایت شما، درج بنر تبلیغاتی‌تان در سایت‌های بزرگ و پربازدید است. افزایش ترافیک ورودی سایت شما باعث بالارفتن اعتبار سایت، بهبود سئوی آن و افزایش فروش محصولات و خدمات شما می‌شود. در تصویر زیر چند نمونه بنر تبلیغاتی ثابت در سایت تابناک را مشاهده می‌کنید که در سایدبار چپ و راست وبسایت قرار گرفته‌اند. البته جایگاه‌های تبلیغاتی سایت تابناک محدود به سایدبار سایت نیست و می‌توانید با مراجعه به این وبسایت جایگاه‌های تبلیغاتی دیگر را در صفحه اصلی و صفحات داخلی سایت مشاهده کنید و با توجه به نیاز و بودجه‌ای که برای تبلیغات در نظر گرفته‌اید محصولات و خدمات خودتان را در این وبسایت پرمخاطب معرفی و تبلیغ کنید.

تبلیغات در سایت تابناک

تخمین کلیک دریافتی از سایت تابناک

شاید این سؤال در ذهن شما ایجاد شده باشد که در نهایت با درج بنرهای تبلیغاتی در این سایت، چه تعداد کلیک از این سایت دریافت خواهید کرد. این مورد به پارامترهای زیادی بستگی دارد. برای درک این مفهوم ابتدا به تعریف واژه CTR می‌پردازیم. واژه CTR مخفف Click Through Rate و به معنای نرخ کلیک است. یعنی چند درصد از کاربران، زمانی که بنرهای تبلیغاتی را می‌بینند، روی این بنرها کلیک می‌کنند. در واقع CTR از تقسیم میزان کلیک بر میزان نمایش تبلیغات بنری به‌دست می‌آید. بنابراین هر چه میزان CTR بیشتر باشد شما کلیک بیشتری دریافت می‌کنید.

حالا سؤال اصلی این است که CTR به چه عواملی بستگی دارد و چگونه می‌توان CTR بنرهای تبلیغاتی را افزایش داد؟ این یک مبحث مهم در دیجیتال مارکتینگ است و پارامترهای زیادی در تعیین CTR دخیل هستند. از جایگاهی که بنر را درج کردید تا رنگی که برای بنر در نظر گرفته‌اید و حتی دکمه ای که برای دعوت به اقدام (CTA) انتخاب کردید. برای مثال جایگاه بالای سایت در بیشتر سایت‌ها از جایگاه‌های انتهای سایت، CTR بالاتری دارد و یا اینکه استفاده از رنگ‌های گرم (قرمز، زرد، نارنجی و…) در بنر تبلیغاتی، می‌تواند باعث افزایش CTR شود.

نکته: در صورتی که آشنایی کافی با دکمه دعوت به اقدام (CTA) ندارید پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله آموزشی زیر مراجعه کنید:

اگر تصور کنیم که بنر تبلیغاتی شما دارای نرخ کلیک 0/25 درصد باشد، با درج این بنر در سایت تابناک می‌توانید انتظار داشته باشید که بنر شما در یک ماه تقریباً 42,500 کلیک را دریافت کند. اگر بتوانید CTR بنر خود را به 0/5 درصد افزایش بدید، تقریباً در یک ماه تقریباً 85,000 کلیک دریافت خواهید کرد.

در جدول زیر میزان کلیک احتمالی را با توجه به CTR مشاهده می‌کنید:

نرخ کلیک CTR میزان کلیک احتمالی ماهانه
0/25 درصد تقریبا 90,000 کلیک
0/5 درصد تقریبا 180,000 کلیک

اگر می‌خواهید محصولات یا خدمات خود را در بزرگ‌ترین و پربازده ترین رسانه‌های دیجیتال و آنلاین کشور مانند سایت تابناک و بسیار موارد دیگر معرفی و تبلیغ و ترافیک زیادی را به وبسایت خودتان هدایت کنید،‌ کاپریلا می‌تواند در این مسیر همراه شما باشد. برای استفاده از خدمات تبلیغات آنلاین کاپریلا می‌توانید روی عبارت ثبت سفارش تبلیغات کلیکی و بنری کلیک کنید و با مراجعه به وبسایت کاپریلا، درخواست خود را ثبت نمایید تا کارشناسان کاپریلا در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

بک لینک‌های سایت تابناک

در تصویر زیر که از سایت Moz گرفته‌شده است، مشاهده می‌کنید که سایت‌های معتبر زیادی مثل ویکی‌پدیا، گوگل پلاس، ادوبی، گیت‌هاب و… با DA بالای 90 به سایت تابناک لینک داده‌اند. از این رو قدرت دامنه‌ی سایت تابناک نیز به واسطه‌ی این بک لینک‌های قدرتمند، بالا می‌رود و این موضوع به نفع سایت شما خواهد بود؛ چراکه شما نیز می‌توانید با گرفتن بک لینک باکیفیت از سایت باارزشی مثل تابناک، قدرت و اعتبار سایت خود را افزایش دهید. برای گرفتن بک لینک از روش‌های متنوعی می‌توان استفاده کرد. یکی از روش‌ها برای گرفتن بک لینک از یک سایت معتبر، استفاده از رپورتاژ است. شما هم می‌توانید با درج رپورتاژ در سایت تابناک از این سایت بک لینک بگیرید و اعتبار دامنه خود را نزد موتورهای جستجو افزایش دهید.

بک لینک سایت

بک لینک‌های سایت تابناک

قدرت دامنه (دامین اتوریتی یا DA) سایت تابناک

Domain Authority یا قدرت دامنه هر سایت عددی بین 0 تا 100 و بیانگر میزان اعتبار آن سایت نزد موتورهای جستجو است. هر چه این عدد به 100 نزدیک‌تر باشد، اعتبار سایت هم بالاتر است. برای درک تاثیر قدرت دامنه، 2 سایت را در نظر بگیرید. زمانی که سایت اول با DA بالا به سایت دوم بک لینک می دهد، اعتبار و قدرت دامنه سایت دوم هم بالا می رود و این تاثیر مستقیم روی بهبود سئوی سایت دارد. بهبود سئو باعث نمایش بیشتر در موتورهای جستجو و در نهایت افزایش ورودی می شود.

قدرت دامنه

قدرت دامنه سایت تابناک

لینک‌سازی با خرید رپورتاژ آگهی در سایت تابناک

یکی از راهکارهای مفید در بهبود سئوی وبسایت شما، گرفتن بک لینک است. برای گرفتن بک لینک از سایت‌های دیگر دو راه پیش روی خود دارید؛ یک راه این است که محتواهای وبسایت شما باکیفیت باشد و نیازهای بسیاری از کاربران را پاسخ دهد تا سایت‌های دیگر به محتوای شما لینک دهند. راه دیگر نیز خرید بک لینک باکیفیت از سایت‌های معتبر و بزرگی مثل سایت تابناک است. مناسب‌ترین راه برای گرفتن بک لینک نیز انتشار رپورتاژ در سایت تابناک است، چراکه شما می‌توانید تعدادی از لینک‌های صفحات سایتتان را به صورت follow درون رپورتاژ خود قرار دهید تا کاربران از این طریق به سمت وبسایتتان هدایت شوند.

نمونه رپورتاژهای منتشر شده در سایت تابناک

در تصویر زیر یک نمونه رپورتاژ آگهی منتشرشده در سایت تابناک را مشاهده می‌کنید. هر رپورتاژی که در سایت تابناک منتشر میشود می‌تواند شمال ۳ لینک فالو به وبسایت سفارش دهنده رپورتاژ باشد. یکی دیگر از ویژگی های انتشار رپورتاژ آگهی در سایت تابناک این است که رپوتاژهای منتشر شده در این سایت در صفحه اصلی نیز نمایش داده می‌شوند و این موضوع می‌تواند باعث افزایش دیده شدن رپورتاژ آگهی منتشر شده شود و ترافیک قابل توجه ای را به سمت وبسایت شما هدایت کند.

رپورتاژ

نمونه رپورتاژ منتشر شده در سایت تابناک

قیمت و خرید رپورتاژ در سایت تابناک و ثبت سفارش در نشریلا

نکات گفته شده در این مقاله، اعتبار و ارزش بالای سایت تابناک را برای درج رپورتاژ و یا درج تبلیغات در این سایت، نشان دادند. برای دریافت تعرفه‌های تبلیغاتی این سایت و اطلاع از هزینه‌های آن می توانید از نشریلا استفاده کنید. نشریلا پلتفرم انتشار «رپورتاژ آگهی» و «بررسی محصول و معرفی خدمات» در دنیای وب فارسی است. در نشریلا، تنها با ثبت سفارش و یا ارسال درخواست خود، تمامی فرآیندهای انتشار رپورتاژ و معرفی محصول خود را در کوتاه‌ترین زمان و مقرون به صرفه‌ترین قیمت (بعضاً قیمتی پایین‌تر از قیمت ارائه رپورتاژ توسط خود سایت) دنبال کنید.

برای کسب اطلاع از قیمت رپورتاژ در سایت تابناک و ثبت سفارش رپورتاژ آگهی خود، می‌توانید وارد صفحه ثبت سفارش رپورتاژ آگهی نشریلا شوید.

ثبت سفارش رپورتاژ آگهی – کلیک کنید

شاید به بررسی سایت‌های زیر هم علاقه‌مند باشید:

بر اساس رای 2 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
شما قبلا رای داده‌اید!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.

دانش‌آموخته رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار
علاقمند به نویسندگی، ویراستاری و تولید محتوای وب و شبکه‌های اجتماعی
علاقمند به یادگیری دیجیتال مارکتینگ و سئو
دارای رزومه‌ای با سابقه تخصصی تولید محتوای متنی (مانند مقاله وبلاگ، نقد و بررسی، معرفی محصول، رپورتاژ، پست اینستاگرام و…) در زمینه‌های مختلف IT، مدیریت کسب و کار، پزشکی، تکنولوژی، مارکتینگ و…

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برچسب‌ها