سایت‌های خبری و مجله‌های اینترنتی، دو نمونه از مناسب‌ترین مکان‌ها برای انجام تبلیغات آنلاین مانند انتشار رپورتاژ و بنر تبلیغاتی هستند. وبسایت آرگا یک مجله اینترنتی است که در زمینه‌های مختلف تولید محتوا می‌کند و گزینه‌ای عالی برای نمایش تبلیغات دیجیتال شما به شمار می‌رود. برای تصمیم‌گیری درباره انتشار رپورتاژ در سایت آرگا لازم است فاکتورهای مختلفی را درباره این سایت ارزیابی کنید. در ابتدا لازم است بدانید که مطالب سایت «آرگا» در دسته‌بندی‌های متنوعی قرار دارند و هر کدام از این دسته‌ها، خود شامل چند زیردسته دیگر هستند که تمام موضوع‌های مرتبط با هر دسته را پوشش می‌دهند؛ از جمله:

 • سبک زندگی
 • آرایش و زیبایی
 • گردشگری
 • آشپزی
 • سلامت
 • عکس
 • دانش و فناوری
 • دانستنی‌ها
 • دنیای مد
 • روانشناسی
 • کودک و والدین

در ادامه مقاله، زمان شروع فعالیت، آمار بازدید و ترافیک ورودی، تعداد بک لینک‌ها و قدرت دامنه سایت آرگا را بررسی می‌کنیم. سپس میزان بازدهی انواع تبلیغات بنری، کلیکی و رپورتاژ در این سایت را ارزیابی می‌کنیم تا ببینیم که چرا انتشار رپورتاژ در سایت آرگا برای بهبود سئوی سایت شما و بسیار موارد دیگر مفید است.

شروع فعالیت دامنه سایت آرگا arga-mag.com

در تصویر زیر می‌توانید نمودار فعالیت این دامنه را در سایت(+) web.archive.org مشاهده کنید. با توجه به تصویر زیر، شروع فعالیت این دامنه به سال 2017 میلادی بر می‌گردد. به عبارت دیگر، این مجله‌ی نسبتاً نوظهور در سال 1396 راه‌اندازی شده است و تا به امروز به فعالیت مستمر خود ادامه داده است.

وب آرشیو

نمودار فعالیت دامنه سایت آرگا

آمار ترافیک و بازدیدهای سایت آرگا

دسترسی به آمار بازدید دقیق یک وبسایت تقریباً کاری غیرممکن است و این اطلاعات فقط در اختیار مدیر همان سایت است. اما ابزارهایی در سطح وب وجود دارند که میزان بازدید و یا دیگر پارامترهای سایت را به صورت تخمینی محاسبه می‌کنند. وب‌سایت سیمیلاروب یکی از بهترین ابزارهای تخمین آمار ورودی وب‌سایت‌ها است که به کمک آن می‌توان تخمین خوبی از ترافیک و بازدید و دیگر پارامترهای سایت را مشاهده نمود.

در جدول زیر، اطلاعات بدست آمده از سیمیلاروب (+) را در مورد سایت آرگا مشاهده می کنید:

تعداد بازدید (Visits) سالانه تقریبا 48 میلیون بازدید
تعداد بازدید (Visits) ماهانه تقریبا 4 میلیون بازدید
تعداد بازدید (Visits) روزانه تقریبا 134 هزار بازدید
تعداد بازدید صفحات (Pageview) ماهانه تقریبا ۶ میلیون بازدید صفحه
تعداد بازدید صفحات (Pageview) روزانه تقریبا 200 هزار بازدید صفحه
میانگین مدت زمان حضور کاربران در سایت تقریبا 1 دقیقه
میانگین صفحات مشاهده شده توسط کاربران در هر بازدید تقریبا 1/5 صفحه

تعداد Visits نمایش‌دهنده تعداد کاربری است که در بازه مشخص‌شده از این سایت بازدید می‌کنند. پارامتر Pageview مشخص می‌کند که هرکدام از این کاربران، به‌طور میانگین، چند صفحه از سایت را بررسی کردند. از ضرب این 2 پارامتر تعداد صفحات بازدید شده سایت توسط کاربران، به‌دست می‌آید. این عدد نشان‌دهنده میزان بازدید از بنرهای تبلیغاتی شماست با فرض اینکه بنر شما در تمام صفحات این سایت درج‌شده باشد. با توجه به آمار سایت آرگا به نظر می‌رسد این سایت محلی مناسب برای انتشار تبلیغات برای بیشتر کسب‌وکارها باشد.

میانگین زمان حضور کاربر در سایت هم دیگر پارامتر مهمی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم. برای مثال اگر برای سایتی این پارامتر کمتر از 20 ثانیه باشد، با احتمال زیادی می‌توان حدس زد که ورودی‌های این سایت ناخواسته وارد این سایت شدند (از طریق ربات، پاپ آپ و…) و بعد از ورود، بدون در نظر گرفتن مطالب سایت، از این سایت خارج شدند. با نگاهی به جدول بالا مشاهده می‌کنید که میانگین زمان حضور هر کاربر در سایت آرگا حدود یک دقیقه است. همچنین هر کاربر در هر بازدید خود حدود یک و نیم صفحه از سایت آرگا را مشاهده می‌کند. این موارد بدان معنا هستند که کاربران با گردش در سایت آرگا، جذب مطالب آن می‌شوند و مقاله‌های موردنظر خود را به میزان کافی مطالعه می‌کنند. رپورتاژ در سایت آرگا و یا انجام تبلیغات در این سایت، می‌تواند گزینه مناسبی برای معرفی کسب‌وکار شما، به مخاطبین این سایت باشد.

تفکیک ورودی‌های سایت آرگا و ترافیک گوگل

با بررسی اطلاعات ارائه‌شده از سایت سیمیلاروب در مورد تفکیک ورودی‌های سایت آرگا، نمودارهای زیر به‌دست آمدند. در نمودارهای زیر مشاهده می‌کنید که حدود 3,5 میلیون از بازدیدهای ماهیانه‌ی سایت آرگا که معادل حدود 87 درصد کل بازدیدهای آن می‌شود، از طریق نتایج جستجوی گوگل حاصل شده است. این موضوع بیانگر آن است که سایت آرگا اعتبار خوبی نزد موتور جستجوی گوگل کسب کرده است و مطالب آن، جایگاه‌های خوب و بالایی در رتبه‌بندی نتایج جستجوی کاربران در گوگل قرار می‌گیرند. همچنین می‌توان گفت که صفحات سایت با سرعت بالایی توسط گوگل ایندکس می‌شوند. از سوی دیگر نیز حدود 12 درصد ترافیک ورودی سایت آرگا از طریق مراجعه مستقیم کاربران به این سایت ایجاد می‌شود که این درصد نشان‌دهنده دایره مخاطبان وفادار سایت آرگا است.

تفکیک ورودی‌های سایت آرگا

در جدول زیر، تخمینی از میزان ترافیک ورودی به سایت آرگا را از موتور جستجوی گوگل، مشاهده می کنید.

مدت زمان تخمین بازدید
تعداد ورودی ماهانه از گوگل 3,482,400 ورودی
تعداد ورودی روزانه از گوگل 494,800 ورودی

تبلیغات بنری و کلیکی در سایت آرگا

بیلبوردهایی که شما در سطح شهر مشاهده می‌کنید، نمونه آفلاین تبلیغات بنری محسبوب می‌شوند؛ اما امروزه کسب و کارها به دلایلی همچون بالاتر بودن هزینه این تبلیغات آفلاین و مزایای بیشتر تبلیغات بنری آنلاین، ترجیح می‌دهند که به سراغ تبلیغات بنری در دنیای دیجیتال بروند. هزینه تبلیغات بنری و کلیکی به سایت نمایش‌دهنده‌ی تبلیغ و جایگاه قرارگیری آن در سایت، بستگی دارد. همچنین روش پرداخت این هزینه نیز منعطف است؛ به این معنا که شما این امکان را دارید که هزینه تبلیغات بنری خود را به ازای هر بار کلیک، نمایش یا انجام یک عمل، پرداخت کنید.

تبلیغات بنری در سایت آرگا و تقریباً تمام سایت‌های دیگر به چند دسته‌ی مهم تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

 • تبلیغات بنری ثابت
 • تبلیغات بنری پویا یا متحرک
 • تبلیغات بنری POP-UP
 • تبلیغات بنری تعاملی

در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که چند بنر تبلیغاتی در سایدبارهای سایت آرگا قرار گرفته‌اند. با مراجعه به سایت آرگا متوجه خواهید شد که در این تبلیغات از فناوری انیمیشن استفاده شده است که باعث حرکت اجزای موجود در بنر می‌شود؛ به همین خاطر به این نوع بنرها، بنر تبلیغاتی متحرک یا پویا گفته می‌شود.

تبلیغات بنری سایت

تبلیغات در سایت آرگا

تخمین کلیک دریافتی از سایت آرگا

شاید این سؤال در ذهن شما ایجاد شده باشد که در نهایت با درج بنرهای تبلیغاتی در این سایت، چه تعداد کلیک از این سایت دریافت خواهید کرد. این مورد به پارامترهای زیادی بستگی دارد. برای درک این مفهوم ابتدا به تعریف واژه CTR می‌پردازیم. واژه CTR مخفف Click Through Rate و به معنای نرخ کلیک است. یعنی چند درصد از کاربران، زمانی که بنرهای تبلیغاتی را می‌بینند، روی این بنرها کلیک می‌کنند. در واقع CTR از تقسیم میزان کلیک بر میزان نمایش تبلیغات بنری به‌دست می‌آید. بنابراین هر چه میزان CTR بیشتر باشد شما کلیک بیشتری دریافت می‌کنید.

حالا سؤال اصلی این است که CTR به چه عواملی بستگی دارد و چگونه می‌توان CTR بنرهای تبلیغاتی را افزایش داد؟ این یک مبحث مهم در دیجیتال مارکتینگ است و پارامترهای زیادی در تعیین CTR دخیل هستند. از جایگاهی که بنر را درج کردید تا رنگی که برای بنر انتخاب کردید و حتی دکمه‌ای که برای دعوت به اقدام(CTA) در نظر گرفته‌اید. برای مثال جایگاه بالای سایت در بیشتر سایت‌ها از جایگاه‌های انتهای سایت، CTR بالاتری دارد و یا اینکه استفاده از رنگ‌های گرم (قرمز، زرد، نارنجی و…) در بنر تبلیغاتی، می‌تواند باعث افزایش CTR شود.

نکته: در صورتی که آشنایی کافی با دکمه دعوت به اقدام(CTA) ندارید پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله آموزشی زیر مراجعه کنید:

اگر تصور کنیم که بنر تبلیغاتی شما دارای نرخ کلیک 0/25 درصد باشد، با درج این بنر در سایت آرگا می‌توانید انتظار داشته باشید که بنر شما در یک ماه تقریباً 15,000 کلیک را دریافت کند. اگر بتوانید CTR بنر خود را به 0/5 درصد افزایش بدید، تقریباً در یک ماه تقریباً 30,000 کلیک دریافت خواهید کرد.

در جدول زیر میزان کلیک احتمالی را با توجه به CTR مشاهده می‌کنید:

نرخ کلیک CTR میزان کلیک احتمالی ماهانه
0/25 درصد تقریبا 15,000 کلیک
0/5 درصد تقریبا 30,000 کلیک

اگر می‌خواهید محصولات یا خدمات خود را در بزرگ‌ترین و پربازده ترین رسانه‌های دیجیتال و آنلاین کشور مانند سایت آرگا و بسیار موارد دیگر معرفی و تبلیغ و ترافیک زیادی را به وبسایت خودتان هدایت کنید،‌ کاپریلا می‌تواند در این مسیر همراه شما باشد. برای استفاده از خدمات تبلیغات آنلاین کاپریلا می‌توانید روی عبارت ثبت سفارش تبلیغات کلیکی و بنری کلیک کنید و با مراجعه به وبسایت کاپریلا، درخواست خود را ثبت نمایید تا کارشناسان کاپریلا در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

بک لینک‌های سایت آرگا

در تصویر زیر که از سایت Moz گرفته‌شده است، مشاهده می‌کنید که چندین سایت معتبر مانند گوگل پلاس، مایکروسافت، بینگ و… با قدرت دامنه یا DA بالای 90، به سایت آرگا بک لینک داده‌اند. به طور کلی بک لینک گرفتن سایت آرگا از سایت‌های قدرتمند می‌تواند کمک زیادی به بالا رفتن اعتبار و قدرت دامنه‌ی این سایت کند. برای گرفتن بک لینک از روش‌های متنوعی می‌توان استفاده کرد. یکی از روش‌ها برای گرفتن بک لینک از یک سایت معتبر، استفاده از رپورتاژ است. شما هم می‌توانید با درج رپورتاژ در سایت آرگا از این سایت بک لینک بگیرید و اعتبار دامنه خود را نزد موتورهای جستجو افزایش دهید.

بک لینک سایت

بک لینک‌های سایت آرگا

قدرت دامنه (دامین اتوریتی یا DA) سایت آرگا

Domain Authority یا قدرت دامنه هر سایت عددی بین 0 تا 100 و بیانگر میزان اعتبار آن سایت نزد موتورهای جستجو است. هر چه این عدد به 100 نزدیک‌تر باشد، اعتبار سایت هم بالاتر است. برای درک تاثیر قدرت دامنه، 2 سایت را در نظر بگیرید. زمانی که سایت اول با DA بالا به سایت دوم بک لینک می دهد، اعتبار و قدرت دامنه سایت دوم هم بالا می رود و این تاثیر مستقیم روی بهبود سئوی سایت دارد. بهبود سئو باعث نمایش بیشتر در موتورهای جستجو و در نهایت افزایش ورودی می شود.

در تصویر زیر (برگرفته از سایت Moz) مشاهده می‌کنید که قدرت دامنه‌ی سایت آرگا برابر 20 است و حدود 6 هزار دامنه‌ی مختلف به آن لینک داده‌اند. به طور کلی اگر قدرت دامنه سایتی بیشتر یا مساوری 20 باشد، این سایت اعتبار مناسبی برای گرفتن بک لینک و انتشار تبلیغات دارد. اما برای سایت کسب و کارهایی که به تازگی شروع به کار کرده‌اند و تا به حال تبلیغات آنلاین زیادی برای آن انجام نداده‌اند، توصیه می‌شود از سایت‌هایی بک لینک بخرند که قدرت دامنه‌ی خیلی بالایی نداشته باشند. به این ترتیب گوگل متوجه بک لینک خریدن شما نمی‌شود و احتمال جریمه شدن سایتتان خیلی پایین می‌آید. از این رو، رپورتاژ در سایت آرگا می‌تواند تاثیر مثبتی روی سئوی سایت شما داشته باشد.

قدرت دامنه

قدرت دامنه سایت آرگا

لینک‌سازی با خرید رپورتاژ آگهی در سایت آرگا

خرید بک لینک باکیفیت از نکات مهمی است که باید در رعایت اصول سئوی سایت خود به آن توجه داشته باشید. گرفتن بک لینک مناسب از سایت‌های قوی، معتبر و پربازدیدی که تا حد امکان با حوزه کاری شما نیز مرتبط هستند مزایای زیادی برای سئوی سایت شما به همراه می‌آورد، از جمله:

 • رتبه گرفتن صفحات سایت شما در نتایج موتورهای جستجو
 • افزایش اعتبار سایت شما
 • افزایش ترافیک ورودی و بازدید صفحات سایت شما
 • دریافت لیدهای تجاری و بالا رفتن میزان فروش محصول و خدمات شما
 • و…

یکی از روش‌های جدید تبلیغات دیجیتالی که از طریق آن می‌توانید بک لینک بگیرید و مخاطبان از دست رفته‌ی خود را دوباره جذب کنید، انتشار رپورتاژ آگهی است. بنابراین خرید و انتشار رپورتاژ در سایت آرگا، مهم‌ترین قدمی است که می‌توانید برای بهبود سئوی سایت و بازاریابی کسب و کار خود بردارید.

نمونه رپورتاژهای منتشر شده در سایت آرگا

با جستجوی کلمه‌ی «رپورتاژ» یا «رپورتاژ آگهی» در سایت آرگا، وارد فهرست نمونه رپورتاژهایی می‌شوید که تا به حال در این سایت منتشر شده‌اند. در تصویر زیر، یک نمونه رپورتاژ در سایت آرگا را مشاهده می‌کنید. این رپورتاژ در دسته‌بندی مرتبط با موضوع مقاله (روانشناسی) قرار گرفته است. بنابراین از دید خواننده به چشم یک مقاله آموزنده دیده می‌شود و نه یک متن تبلیغاتی. از دیگر موضوع‌هایی که در این رپورتاژ در سایت آرگا به چشم می‌خورد، وجود یک لینک فالو به سایت تبلیغ‌دهنده در ابتدای مقاله، امکان درج نظر در انتهای مقاله و امکان درج تعداد دلخواهی عکس درون مقاله است. با توجه به این نکات و دسته‌بندی‌های موضوعی مختلفی که در مجله اینترنتی آرگا وجود دارد، این سایت محل مناسبی برای انتشار رپورتاژ شما خواهد بود.

نمونه رپورتاژ در سایت آرگا

نمونه رپورتاژ منتشر شده در سایت آرگا

قیمت و خرید رپورتاژ در سایت آرگا و ثبت سفارش در نشریلا

نکات گفته شده در این مقاله، اعتبار و ارزش بالای سایت آرگا را برای درج رپورتاژ و یا درج تبلیغات در این سایت، نشان دادند. برای دریافت تعرفه‌های تبلیغاتی این سایت و اطلاع از هزینه‌های آن می توانید از نشریلا استفاده کنید. نشریلا پلتفرم انتشار «رپورتاژ آگهی» و «بررسی محصول و معرفی خدمات» در دنیای وب فارسی است. در نشریلا، تنها با ثبت سفارش و یا ارسال درخواست خود، تمامی فرآیندهای انتشار رپورتاژ و معرفی محصول خود را در کوتاه‌ترین زمان و مقرون به صرفه‌ترین قیمت (بعضاً قیمتی پایین‌تر از قیمت ارائه رپورتاژ توسط خود سایت) دنبال کنید.

برای کسب اطلاع از قیمت رپورتاژ در سایت آرگا و ثبت سفارش رپورتاژ آگهی خود، می‌توانید وارد صفحه ثبت سفارش رپورتاژ آگهی نشریلا شوید.

ثبت سفارش رپورتاژ آگهی – کلیک کنید

شاید به بررسی سایت‌های زیر هم علاقه‌مند باشید:

بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
شما قبلا رای داده‌اید!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.

دانش‌آموخته رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار
علاقمند به نویسندگی، ویراستاری و تولید محتوای وب و شبکه‌های اجتماعی
علاقمند به یادگیری دیجیتال مارکتینگ و سئو
دارای رزومه‌ای با سابقه تخصصی تولید محتوای متنی (مانند مقاله وبلاگ، نقد و بررسی، معرفی محصول، رپورتاژ، پست اینستاگرام و…) در زمینه‌های مختلف IT، مدیریت کسب و کار، پزشکی، تکنولوژی، مارکتینگ و…

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.