برای انتشار رپورتاژ در سایت ستاره لازم است ابتدا به تاریخچه و حوزه فعالیت این سایت بپردازیم. دانشنامه‌ی فارسی زبان ستاره، یک مجله اینترنتی پرطرفدار است که در سال 1393 راه‌اندازی شده است. سایت ستاره در ابتدا توسط سه نفر که در دوران دانشگاه با هم دوست بوده‌اند بنیان‌گذاری شد، اما تیم کاری ستاره بعدها و به مرور زمان گسترده‌تر شد. این موضوع نیز باعث رشد و پیشرفت این مجله اینترنتی و بالا رفتن تعداد مخاطبان آن، و در نتیجه افزایش اعتبار این سایت در فضای وب و محبوبیت آن نزد کاربران شد. به طور کلی هدف مجله اینترنتی ستاره از ابتدا این بود که به پرمخاطب‌ترین و جامع‌ترین رسانه اطلاع رسانی فارسی زبان تبدیل شود و تا سال 98، تمام برنامه‌ریزی‌های این مجموعه طبق این هدف پیش می‌رفتند و با توجه به روند رشد مخاطبین تا این سال، «ستاره» به هدفی که برای خود ترسیم کرده بود نیز رسید؛ چراکه ستاره در فهرست 20 سایت پرمخاطب ایران قرار گرفته بود.

این محبوبیت و اعتبار هنوز هم در سایت ستاره پابرجاست و در حال حاضر، محتواهای موجود در مجله اینترنتی ستاره دارای جامعیت و تنوع بسیار بالایی هستند. به همین خاطر، تعداد دسته‌بندی‌های موضوعی این سایت به بیش از ۸۰۰ دسته کاملاً تخصصی و میکروطبقه‌بندی‌شده می‌رسد که ساختار آنها به صورت درختی از طریق منوی سایت ستاره، قابل مشاهده و استفاده است. یکی از دسته‌بندی‌های اصلی سایت ستاره، «دانشنامه» آن است که امکان جستجو و مشاهده مقالات در موضوعات مختلفی مانند جامعه، سلامت، آشپزی، تغذیه، سبک زندگی، فرهنگ و مذهب و… را برای کاربران سایت فراهم می‌کند.

شروع فعالیت دامنه سایت ستاره

در تصویر زیر می‌توانید نمودار فعالیت این دامنه را در سایت (+) web.archive.org مشاهده کنید. با توجه به تصویر زیر، شروع فعالیت این دامنه به سال 2003 میلادی بر می‌گردد. دامنه سایت ستاره از سال 2015 میلادی به عنوان مجله اینترنتی که امروز می‌بینید، شروع به فعالیت کرده بود. اما این دامنه اولین بار در سال 2003 میلادی با مالکیت دیگری ثبت شده بود که مؤسسان مجله ستاره بعدها این مالکیت را به خودشان انتقال دادند و سایت setare.com به طور رسمی برای این مجله اینترنتی فارسی زبان به ثبت رسید.

وب آرشیو

نمودار فعالیت دامنه سایت ستاره

آمار ترافیک و بازدیدهای سایت ستاره

دسترسی به آمار بازدید دقیق یک وبسایت تقریباً کاری غیرممکن است و این اطلاعات فقط در اختیار مدیر همان سایت است. اما ابزارهایی در سطح وب وجود دارند که میزان بازدید و یا دیگر پارامترهای سایت را به صورت تخمینی محاسبه می‌کنند. وب‌سایت سیمیلاروب یکی از بهترین ابزارهای تخمین آمار ورودی وب‌سایت‌ها است که به کمک آن می‌توان تخمین خوبی از ترافیک و بازدید و دیگر پارامترهای سایت را مشاهده نمود.

در جدول زیر، اطلاعات به‌دست آمده از سیمیلاروب (+) را در مورد سایت ستاره مشاهده می‌کنید:

تعداد بازدید (Visits) سالانه تقریبا 132 میلیون بازدید
تعداد بازدید (Visits) ماهانه تقریبا 11 میلیون بازدید
تعداد بازدید (Visits) روزانه تقریبا 366 هزار بازدید
تعداد بازدید صفحات (Pageview) ماهانه تقریبا 15 میلیون بازدید صفحه
تعداد بازدید صفحات (Pageview) روزانه تقریبا 520 هزار بازدید صفحه
میانگین مدت زمان حضور کاربران در سایت تقریبا 1:27 دقیقه
میانگین صفحات مشاهده شده توسط کاربران در هر بازدید تقریبا 1.4 صفحه

تعداد Visits نمایش‌دهنده تعداد کاربری است که در بازه مشخص‌شده از این سایت بازدید می‌کنند. پارامتر Pageview مشخص می‌کند که هرکدام از این کاربران، به‌طور میانگین، چند صفحه از سایت را بررسی کردند. از ضرب این 2 پارامتر تعداد صفحات بازدید شده سایت توسط کاربران، به‌دست می‌آید. این عدد نشان‌دهنده میزان بازدید از بنرهای تبلیغاتی شماست با فرض اینکه بنر شما در تمام صفحات این سایت درج‌شده باشد. با توجه به آمار سایت ستاره به نظر می‌رسد این سایت، محلی مناسب برای انتشار تبلیغات برای بیشتر کسب‌وکارها باشد.

میانگین زمان حضور کاربر در سایت هم دیگر پارامتر مهمی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم. برای مثال اگر برای سایتی این پارامتر کمتر از 20 ثانیه باشد، با احتمال زیادی می‌توان حدس زد که ورودی‌های این سایت ناخواسته وارد این سایت شدند (از طریق ربات، پاپ آپ و…) و بعد از ورود، بدون در نظر گرفتن مطالب سایت، از این سایت خارج شدند. با توجه به پرمخاطب بودن مجله اینترنتی ستاره، تعداد بازدیدهای آن نیز بالاست؛ چراکه این رسانه توانسته است در موضوع‌های مختلف، پاسخگوی سؤالات و نیازهای کاربران خود باشد و مخاطبان زیادی را به خود جذب کند. در جدول بالا می‌بینید که ستاره هر روز شاهد بیش از 360 هزار ورود به سایت خود است و بیش از 520 هزارتا از صفحات آن نیز توسط کاربران دیده می‌شوند. بنابراین این میزان محبوبیت و اعتبار سایت ستاره، دلیلی بر مناسب بودن این رسانه برای انتشار تبلیغات با بازدهی بالا است و رپورتاژ در سایت ستاره و یا انجام تبلیغات در این سایت، می‌تواند گزینه مناسبی برای معرفی کسب‌وکار شما، به مخاطبین این سایت باشد.

تفکیک ورودی‌های سایت ستاره و ترافیک گوگل

با بررسی اطلاعات ارائه‌شده از سایت سیمیلاروب در مورد تفکیک ورودی‌های سایت ستاره، نمودارهای زیر به‌دست آمدند. در نمودارهای زیر به طور واضح مشاهده می‌کنید که بخش اصلی ترافیک ورودی سایت ستاره که معادل حدود 92 درصد این ترافیک می‌شود، به صورت ارگانیک و از طریق جستجوی گوگل ایجاد شده است. این موضوع به دلیل اعتبار بالا و ویژه‌ای است که گوگل برای سایت ستاره در نظر می‌گیرد و بخش زیادی از این اعتبار به دلیل محتواهای یونیک و تخصصی سایت ستاره در حوزه‌های مختلف ایجاد شده است. از این رو می‌توان گفت که کاربران زیادی با جستجوی کلمات کلیدی مختلف در گوگل، صفحات سایت ستاره را در رتبه‌های برتر نتایج جستجوی خود می‌بینند و وارد سایت می‌شوند. همچنین بخش دیگری از ترافیک ورودی سایت ستاره از طریق مراجعه مستقیم وارد این سایت می‌شوند که این ترافیک شامل کاربران ثابت این رسانه هستند که آدرس سایت را در مرورگر خود وارد کرده و از مطالب آن بازدید می‌کنند.

تفکیک ورودی‌های سایت ستاره

در جدول زیر، تخمینی از میزان ترافیک ورودی به سایت ستاره را از موتور جستجوی گوگل، مشاهده می‌کنید.

مدت زمان تخمین بازدید
تعداد ورودی ماهانه از گوگل 11,000,000 ورودی
تعداد ورودی روزانه از گوگل 335,000 ورودی

تبلیغات بنری و کلیکی در سایت ستاره

امروزه تبلیغات بنری بخش مهمی از استراتژی دیجیتال مارکتینگ کسب و کارهای مختلف را تشکیل داده است. چراکه شما با قرار دادن بنر تبلیغاتی دلخواه خود در یک دوره‌ی یک ماهه در جایگاه‌های مختلف سایت‌های معتبر و پربازدید، ترافیک ورودی زیادی را به سمت صفحات سایت خود هدایت می‌کنید. سایت ستاره نیز یکی از این سایت‌های محبوب و پربازدید است که بازدهی بالایی در نمایش تبلیغات بنری و کلیکی برایتان به ارمغان می‌آورد. از جمله مزایای تبلیغات بنری در سایت ستاره نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برندسازی و ایمپرشن بالا
  • قابلیت کمپین بر اساس CPC
  • قابلیت A/B Testing بنر
  • نرخ کلیک بالا و قیمت مناسب
  • شمارش دقیق و گزارش دهی شفاف
  • نمایش بر اساس فیلترهای مختلف

در تصویر زیر نیز ملاحظه می‌کنید که بنری با عنوان «تبلیغات در ستاره» وجود دارد که با کلیک بر روی آن، پلن‌های تبلیغاتی مختلفی که این سایت به کاربران ارائه می‌دهد را مشاهده خواهید کرد. هر یک از این پلن‌ها با توجه به نیاز و هدف شما دسته‌بندی شده‌اند و دارای تنوع زیادی هستند. همچنین در نظر داشته باشید که برندهای بزرگ و معروف زیادی مثل دیجیکالا، اسنپ، فیدیبو، علی بابا و… نیز از مشتریان ثابت مجله ستاره هستند و تبلیغات خود را در این رسانه منتشر می‌کنند.

تبلیغات بنری سایت

تبلیغات در سایت ستاره

تخمین کلیک دریافتی از سایت ستاره

شاید این سؤال در ذهن شما ایجاد شده باشد که در نهایت با درج بنرهای تبلیغاتی در این سایت، چه تعداد کلیک از این سایت دریافت خواهید کرد. این مورد به پارامترهای زیادی بستگی دارد. برای درک این مفهوم ابتدا به تعریف واژه CTR می‌پردازیم. واژه CTR مخفف Click Through Rate و به معنای نرخ کلیک است. یعنی چند درصد از کاربران، زمانی که بنرهای تبلیغاتی را می‌بینند، روی این بنرها کلیک می‌کنند. در واقع CTR از تقسیم میزان کلیک بر میزان نمایش تبلیغات بنری به‌دست می‌آید. بنابراین هر چه میزان CTR بیشتر باشد شما کلیک بیشتری دریافت می‌کنید.

حالا سؤال اصلی این است که CTR به چه عواملی بستگی دارد و چگونه می‌توان CTR بنرهای تبلیغاتی را افزایش داد؟ این یک مبحث مهم در دیجیتال مارکتینگ است و پارامترهای زیادی در تعیین CTR دخیل هستند. از جایگاهی که بنر را درج کردید تا رنگی که برای بنر انتخاب کردید. برای مثال جایگاه بالای سایت در بیشتر سایت‌ها از جایگاه‌های انتهای سایت، CTR بالاتری دارد و یا اینکه استفاده از رنگ‌های گرم (قرمز، زرد، نارنجی …) در بنر تبلیغاتی، می‌تواند باعث افزایش CTR شود.

اگر تصور کنیم که بنر تبلیغاتی شما دارای نرخ کلیک 0/25 درصد باشد، با درج این بنر در سایت ستاره می‌توانید انتظار داشته باشید که بنر شما در یک ماه تقریباً 20 هزار کلیک را دریافت کند. اگر بتوانید CTR بنر خود را به 0/5 درصد افزایش بدید، در یک ماه تقریباً 40 هزار کلیک دریافت خواهید کرد.

در جدول زیر میزان کلیک احتمالی را با توجه به CTR مشاهده می‌کنید:

نرخ کلیک CTR میزان کلیک احتمالی ماهانه
0/25 درصد تقریبا 27,500 کلیک
0/5 درصد تقریبا 55,000 کلیک

اگر می‌خواهید محصولات یا خدمات خود را در بزرگ‌ترین و پربازده‌ترین رسانه‌های دیجیتال و آنلاین کشور مانند سایت ستاره و بسیاری از موارد دیگر معرفی و تبلیغ کنید و ترافیک زیادی را به وبسایت خودتان هدایت کنید،‌ کاپریلا می‌تواند در این مسیر همراه شما باشد. برای استفاده از خدمات تبلیغات آنلاین کاپریلا می‌توانید روی عبارت ثبت سفارش تبلیغات کلیکی و بنری کلیک کنید و با مراجعه به وبسایت کاپریلا، درخواست خود را ثبت نمایید تا کارشناسان کاپریلا در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ثبت سفارش تبلیغات کلیکی و بنری – کلیک کنید

بک لینک‌های سایت ستاره

در تصویر زیر که از سایت Moz گرفته‌شده است، مشاهده می‌کنید که سایت‌هایی مانند ستاره که مطالب تخصصی و یونیک متنوعی را در خود جای داده‌اند، از سوی سایت‌ها و مراجع دیگر نیز مورد توجه قرار می‌گیرند. این مراجع توجه یا علاقه خود به سایت ستاره را معمولاً در قالب بک لینک‌هایی نشان می‌دهند که به این سایت ارائه می‌کنند. زمانی که سایت ستاره این بک لینک‌ها را از سایت‌های معتبر با قدرت دامنه یا DA بالا دریافت می‌کند، اعتبار آن بالاتر رفته و از این موضوع برای بالا بردن DA خود نیز سود می‌برد. در تصویر زیر که از سایت ماز گرفته شده است، می‌بینید که سایت ستاره از سایت‌های معتبری مثل گوگل، یوتیوب، ویکیپدیا و… با DA های بالای 96 بک لینک گرفته است. برای گرفتن بک لینک از روش‌های متنوعی می‌توان استفاده کرد. یکی از روش‌ها برای گرفتن بک لینک از یک سایت معتبر، استفاده از رپورتاژ است. شما هم می‌توانید با درج رپورتاژ در سایت ستاره از این سایت بک لینک بگیرید و اعتبار دامنه خود را نزد موتورهای جستجو افزایش دهید.

بک لینک سایت

بک لینک‌های سایت ستاره

قدرت دامنه (دامین اتوریتی یا DA) سایت ستاره

Domain Authority یا قدرت دامنه هر سایت عددی بین 0 تا 100 و بیانگر میزان اعتبار آن سایت نزد موتورهای جستجو است. هر چه این عدد به 100 نزدیک‌تر باشد، اعتبار سایت هم بالاتر است. برای درک تأثیر قدرت دامنه، 2 سایت را در نظر بگیرید. زمانی که سایت اول با DA بالا به سایت دوم بک لینک می‌دهد، اعتبار و قدرت دامنه سایت دوم هم بالا می‌رود و این تأثیر مستقیم روی بهبود سئوی سایت دارد. بهبود سئو باعث نمایش بیشتر در موتورهای جستجو و در نهایت افزایش ورودی می‌شود.

در تصویر زیر (برگرفته از سایت Moz) مشاهده می‌کنید که سایت ستاره به دلایل مختلف از جمله گرفتن بک لینک‌های معتبر، محتوای غنی و اعتبار ویژه‌ای که نزد گوگل دارد، قدرت دامنه‌ای برابر 62 دارد که برای یک مجله اینترنتی فارسی، عدد بسیار بالایی محسوب می‌شود. همچنین در تصویر زیر می‌بینید که حدود 4 هزار سایت مختلف به ستاره بک لینک داده‌اند و از این رو می‌توان گفت که بک لینک‌های دریافتی سایت ستاره تعداد بالایی نداند اما کیفیت آنها بسیار بالاست. نکته قابل توجه دیگر درباره سایت ستاره، Spam Score یک درصدی آن است که به معنای منحصربفرد بودن و کیفیت بالای محتوای این رسانه است. به همین دلیل رپورتاژ در سایت ستاره می‌تواند تأثیر مثبتی روی سئوی سایت شما داشته باشد.

قدرت دامنه

قدرت دامنه سایت ستاره

لینک‌سازی با خرید رپورتاژ آگهی در سایت ستاره

مخاطبان در موتورهای جست و جو با کلمات کلیدی مد نظر خود وارد سایت می‌شوند و این موضوع روی بازدید سایت‌ها تأثیر فراوانی دارد. خیلی از صاحبان کسب و کار برای افزایش بازدید خود، به خرید بک لینک روی می‌آوند. برای گرفتن بک لینک روش‌های متنوعی استفاده می‌شود که ممکن است با توجه به هوشمندی گوگل، نمره منفی برای هر دو سایت ثبت کننده لینک و صاحب لینک، منجر شود. یکی از روش‌های منطقی و درست برای داشتن بک لینک‌ها، استفاده از رپورتاژ آگهی است. در ادامه این مقاله، می‌خواهیم با نگاهی به یک نمونه رپورتاژ منتشرشده در سایت ستاره، فواید انتشار رپورتاژ آگهی در این سایت را بررسی کنیم و ببینیم که این کار تا چه حدی می‌تواند در استراتژی سئو، به ما کمک کند. در انتها نیز شما را راهنمایی خواهیم کرد تا از طریق نشریلا به سادگی سفارش رپورتاژ خود را در ستاره ثبت نمایید.

نمونه رپورتاژهای منتشر شده در سایت ستاره

در تصویر زیر می‌بینید که رپورتاژی برای یک شرکت فروشنده دستگاه تصفیه آب در سایت ستاره منتشر شده است که در این رپورتاژ چند بک لینک به سایت مبداً نیز داده شده است. مزایای مهم انتشار رپورتاژ در مجله ستاره عبارتند از:

  • افزایش اعتبار و بهبود سئوی سایت شما
  • نمایش همیشگی مطلب در سایت
  • درج 3 لینک فالوی یک ساله
  • عدم وجود محدودیت در اندازه محتوا

رپورتاژ

نمونه رپورتاژ منتشر شده در سایت ستاره

قیمت و خرید رپورتاژ در سایت ستاره و ثبت سفارش در نشریلا

نکات گفته شده در این مقاله، اعتبار و ارزش بالای سایت ستاره را برای درج رپورتاژ و یا درج تبلیغات در این سایت، نشان دادند. برای دریافت تعرفه‌های تبلیغاتی این سایت و اطلاع از هزینه‌های آن می‌توانید از نشریلا استفاده کنید. نشریلا پلتفرم انتشار «رپورتاژ آگهی» و «بررسی محصول و معرفی خدمات» در دنیای وب فارسی است. در نشریلا، تنها با ثبت سفارش و یا ارسال درخواست خود، تمامی فرآیندهای انتشار رپورتاژ و معرفی محصول خود را در کوتاه‌ترین زمان و مقرون به صرفه‌ترین قیمت (بعضاً قیمتی پایین‌تر از قیمت ارائه رپورتاژ توسط خود سایت) دنبال کنید.

برای کسب اطلاع از قیمت رپورتاژ در سایت ستاره و ثبت سفارش رپورتاژ آگهی خود، می‌توانید وارد صفحه ثبت سفارش رپورتاژ آگهی نشریلا شوید.

ثبت سفارش رپورتاژ آگهی – کلیک کنید

شاید به بررسی سایت‌های زیر هم علاقه‌مند باشید:

بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
شما قبلا رای داده‌اید!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.

دانش‌آموخته رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار
علاقمند به نویسندگی، ویراستاری و تولید محتوای وب و شبکه‌های اجتماعی
علاقمند به یادگیری دیجیتال مارکتینگ و سئو
دارای رزومه‌ای با سابقه تخصصی تولید محتوای متنی (مانند مقاله وبلاگ، نقد و بررسی، معرفی محصول، رپورتاژ، پست اینستاگرام و…) در زمینه‌های مختلف IT، مدیریت کسب و کار، پزشکی، تکنولوژی، مارکتینگ و…

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.