سایت ایسنا (خبرگزاری ایسنا) از جمله سایت‌های خبری معتبر است که قدمت طولانی در سطح وب دارد. «ایسنا» (خبرگزاری دانشجویان ایران) اولین خبرگزاری غیردولتی ایران بعد از انقلاب اسلامی و تنها خبرگزاری دارای هویت دانشجویی محسوب می‌شود. این رسانه خبری از ابتدا تا کنون با هدف توسعه فضای رسانه‌ای کشور و ارتقای آگاهی‌های فرهنگی، علمی، اجتماعی، سیاسی، هنری، صنفی و اقتصادی شکل گرفته است.

شروع فعالیت دامنه سایت ایسنا isna.ir

در تصویر زیر می‌توانید نمودار فعالیت این دامنه را در سایت(+) web.archive.org مشاهده کنید. با توجه به تصویر زیر، شروع فعالیت این دامنه به سال 2001 میلادی بر می‌گردد. یعنی در حال حاضر ایسنا قدمتی حدود 21 ساله دارد و این به معنی اعتبار زیاد دامنه این سایت در وب ایران است.

نمودار فعالیت دامنه سایت ایسنا

آمار ترافیک و بازدیدهای سایت ایسنا

دسترسی به آمار بازدید دقیق یک وبسایت تقریباً کاری غیرممکن است و این اطلاعات فقط در اختیار مدیر همان سایت است. اما ابزارهایی در سطح وب وجود دارند که میزان بازدید و یا دیگر پارامترهای سایت را به صورت تخمینی محاسبه می‌کنند. وب‌سایت سیمیلاروب یکی از بهترین ابزارهای تخمین آمار ورودی وب‌سایت‌ها است که به کمک آن می‌توان تخمین خوبی از ترافیک و بازدید و دیگر پارامترهای سایت را مشاهده نمود.

در جدول زیر، اطلاعات بدست آمده از سیمیلاروب (+) را در مورد سایت ایسنا مشاهده می کنید:

تعداد بازدید (Visits) سالانه تقریبا 144 میلیون بازدید
تعداد بازدید (Visits) ماهانه تقریبا 12 میلیون بازدید
تعداد بازدید (Visits) روزانه تقریبا 400 هزار بازدید
تعداد بازدید صفحات (Pageview) ماهانه تقریبا 27 میلیون بازدید صفحه
تعداد بازدید صفحات (Pageview) روزانه تقریبا 880 هزار بازدید صفحه
میانگین مدت زمان حضور کاربران در سایت تقریبا 4:40 دقیقه
میانگین صفحات مشاهده شده توسط کاربران در هر بازدید تقریبا 2.2 صفحه

تعداد Visits نمایش‌دهنده تعداد کاربری است که در بازه مشخص‌شده از این سایت بازدید می‌کنند. پارامتر Pageview مشخص می‌کند که هرکدام از این کاربران، به‌طور میانگین، چند صفحه از سایت را بررسی کردند. از ضرب این 2 پارامتر تعداد صفحات بازدید شده سایت توسط کاربران، به‌دست می‌آید. این عدد نشان‌دهنده میزان بازدید از بنرهای تبلیغاتی شماست با فرض اینکه بنر شما در تمام صفحات این سایت درج‌شده باشد. با توجه به آمار سایت ایسنا به نظر می‌رسد این سایت محلی مناسب برای انتشار تبلیغات برای بیشتر کسب‌وکارها باشد.

بازدید روزانه‌ی 400 هزار نفر از سایت ایسنا و میانگین زمان حضور نزدیک به 5 دقیقه‌ای کاربران در آن، امتیاز مثبت بسیار قابل توجهی درباره ایسنا محسوب می‌شوند. رپورتاژ در سایت ایسنا و یا انجام تبلیغات در این سایت، می‌تواند گزینه مناسبی برای معرفی کسب‌وکار شما، به مخاطبین این سایت باشد. در ادامه، اطلاعات مربوط به ترافیک گوگل ایسنا را بررسی می‌کنیم تا از کاربرانی که به این سایت وارد می شوند، درک بهتری داشته باشیم.

تفکیک ورودی‌های سایت ایسنا و ترافیک گوگل

با بررسی اطلاعات ارائه‌شده از سایت سیمیلاروب در مورد تفکیک ورودی‌های سایت ایسنا، نمودارهای زیر به‌دست آمدند. همان‌طور که در تصویر زیر مشخص است، حدود 69 درصد ورودی‌های سایت ایسنا از جستجوی گوگل وارد سایت می‌شوند.

این نشان می‌دهد که بخش قابل توجهی از ترافیک ورودی ایسنا از گوگل است و کاربران با جستجوی عبارات مورد نظر خود در گوگل، وارد سایت ایسنا می‌شوند تا مطالب مورد نظر خود را مشاهده کنند. همچنین حدود 24 درصد از ترافیک ورودی ایسنا از طریق مراجعه مستقیم به این سایت است.یعنی سایت ایسنا مخاطبان ثابت زیادی دارد که به مطالب آن اعتماد و علاقه دارند و همیشه به آن سر می‌زنند.
انتشار رپورتاژ در ایسنا

تفکیک ورودی‌های سایت ایسنا

در جدول زیر، تخمینی از میزان ترافیک ورودی به سایت ایسنا را از موتور جستجوی گوگل، مشاهده می کنید.

مدت زمان تخمین بازدید
تعداد ورودی ماهانه از گوگل تقریبا 8,400,000 ورودی
تعداد ورودی روزانه از گوگل تقریبا 280,000 ورودی

تبلیغات بنری و کلیکی در سایت ایسنا

تبلیغات بنری و کلیکی، یکی از مشهورترین و پربازده‌ترین روش‌های تبلیغات محصولات و خدمات در فضای آنلاین و دنیای اینترنت است. در این روش وبسایت‌هایی که مخاطبان زیادی دارند با هدف ارائه و تبلیغ محصول و یا خدمات شما، بنرهایی را که توسط تیم شما طراحی شده است را در صفحات پربازدید سایت خود از جمله صفحه اصلی سایت و صفحات داخلی درج می‌کنند.

سپس در ازای کلیک کاربر بر روی این بنرها از شما هزینه‌های مختلفی را دریافت می‌کنند. تبلیغات بنری و کلیکی همچنین مانند هر روش تبلیغاتی دیگری دارای مزایای زیادی از جمله صرفه جویی در هزینه‌ها، طراحی بنرهای گرافیکی و خلاقانه بدون محدودیت، وابسته نبودن به موقعیت مکانی، آنالیز اطلاعات دقیق تبلیغات و… است.

همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید سایت ایسنا به دلیل اینکه یک سایت خبرگزاری پرمخاطب است و در زمینه‌های مختلفی از علمی و دانشگاهی گرفته تا سیاسی،‌ اقتصادی، ورزشی و… فعالیت می‌کند، دارای تنوع بالایی از مخاطبین با نیازها و سلیقه‌های متفاوت است. از سوی دیگر به دلیل اینکه صفحه اصلی یک وبسایت را می‌توان ویترین آن وبسایت دانست و اغلب کاربران ورودی به سایت به این صفحه وارد می‌شوند، این امکان وجود دارد که بتوانید تبلیغات بنری و کلیکی خود را در صفحه اصلی سایت ایسنا درج و بازخوردهای مثبت زیادی دریافت کنید. در تصویر زیر می‌بینید که چندین تبلیغ بنری در حاشیه سمت چپ صفحه اول سایت ایسنا قرار گرفته است. به دلیل پربازدید بودن این صفحه، اگر بنر تبلیغاتی شما به اندازه کافی جذاب و گیرا باشد، قطعا کلیک‌های زیادی روی آن خواهد شد.

ایسنا

تبلیغات در سایت ایسنا

تخمین کلیک دریافتی از سایت ایسنا

شاید این سؤال در ذهن شما ایجاد شده باشد که در نهایت با درج بنرهای تبلیغاتی در این سایت، چه تعداد کلیک از این سایت دریافت خواهید کرد. این مورد به پارامترهای زیادی بستگی دارد. برای درک این مفهوم ابتدا به تعریف واژه CTR می‌پردازیم. واژه CTR مخفف Click Through Rate و به معنای نرخ کلیک است. یعنی چند درصد از کاربران، زمانی که بنرهای تبلیغاتی را می‌بینند، روی این بنرها کلیک می‌کنند. در واقع CTR از تقسیم میزان کلیک بر میزان نمایش تبلیغات بنری به‌دست می‌آید. بنابراین هر چه میزان CTR بیشتر باشد شما کلیک بیشتری دریافت می‌کنید.

حالا سؤال اصلی این است که CTR به چه عواملی بستگی دارد و چگونه می‌توان CTR بنرهای تبلیغاتی را افزایش داد؟ این یک مبحث مهم در دیجیتال مارکتینگ است و پارامترهای زیادی در تعیین CTR دخیل هستند. از جایگاهی که بنر را درج کردید تا رنگی که برای بنر انتخاب کردید. برای مثال جایگاه بالای سایت در بیشتر سایت‌ها از جایگاه‌های انتهای سایت، CTR بالاتری دارد و یا اینکه استفاده از رنگ‌های گرم (قرمز، زرد، نارنجی …) در بنر تبلیغاتی، می‌تواند باعث افزایش CTR شود.

اگر تصور کنیم که بنر تبلیغاتی شما دارای نرخ کلیک 0/25 درصد باشد، با درج این بنر در سایت ایسنا می‌توانید انتظار داشته باشید که بنر شما در یک ماه تقریبا 30,000 کلیک را دریافت کند. اگر بتوانید CTR بنر خود را به 0/5 درصد افزایش بدید، تقریباً در یک ماه تقریبا 60,000 کلیک دریافت خواهید کرد.

در جدول زیر میزان کلیک احتمالی را با توجه به CTR مشاهده می‌کنید:

نرخ کلیک CTR میزان کلیک احتمالی ماهانه
0/25 درصد تقریبا 30,000 کلیک
0/5 درصد تقریبا 60,000 کلیک

اگر می‌خواهید محصولات یا خدمات خود را در بزرگ‌ترین و پربازده ترین رسانه‌های دیجیتال و آنلاین کشور مانند سایت ایسنا و بسیار موارد دیگر معرفی و تبلیغ و ترافیک زیادی را به وبسایت خودتان هدایت کنید،‌ کاپریلا می‌تواند در این مسیر همراه شما باشد. برای استفاده از خدمات تبلیغات آنلاین کاپریلا می‌توانید روی عبارت ثبت سفارش تبلیغات کلیکی و بنری کلیک کنید و با مراجعه به وبسایت کاپریلا، درخواست خود را ثبت نمایید تا کارشناسان کاپریلا در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

بک لینک‌های سایت ایسنا

در تصویر زیر که از سایت Moz گرفته‌شده است، مشاهده می‌کنید که سایت‌های زیادی مانند گوگل و ویکی‌پدیا با اعتبار دامنه‌های بالای 97، لینک‌های زیادی از ایسنا را در خود قرار داده‌اند. بنابراین زمانی که رپورتاژ شما در سایت ایسنا منتشر می‌شود و لینک سایت شما نیز در ایسنا قرار می‌گیرد، شما نیز به نوعی از  اعتبار ایسنا برای بالا بردن اعتبار خودتان استفاده خواهید کرد. سایت‌های بزرگ و محبوبی مثل ایسنا دارای محتوای تخصصی و یونیک هستند که می‌توانند بازتاب‌های خوبی از سایت‌های دیگر بگیرند. به این معنا که سایت‌های دیگر در بخش‌های مختلف خود به سایت ایسنا لینک می‌دهند و این موضوع باعث بالا رفتن تعداد BackLink های ایسنا و در نتیجه افزایش اعتبار ایسنا نزد گوگل می‌شود.

برای گرفتن بک لینک از روش‌های متنوعی می‌توان استفاده کرد. یکی از روش‌ها برای گرفتن بک لینک از یک سایت معتبر، استفاده از رپورتاژ است. شما هم می‌توانید با درج رپورتاژ در سایت ایسنا از این سایت بک لینک بگیرید و اعتبار دامنه خود را نزد موتورهای جستجو افزایش دهید.
رپورتاژ در ایسنا

بک لینک‌های سایت ایسنا

قدرت دامنه (دامین اتوریتی یا DA) سایت ایسنا

Domain Authority یا قدرت دامنه هر سایت عددی بین 0 تا 100 و بیانگر میزان اعتبار آن سایت نزد موتورهای جستجو است. هر چه این عدد به 100 نزدیک‌تر باشد، اعتبار سایت هم بالاتر است. برای درک تاثیر قدرت دامنه، 2 سایت را در نظر بگیرید. زمانی که سایت اول با DA بالا به سایت دوم بک لینک می دهد، اعتبار و قدرت دامنه سایت دوم هم بالا می رود و این تاثیر مستقیم روی بهبود سئوی سایت دارد. بهبود سئو باعث نمایش بیشتر در موتورهای جستجو و در نهایت افزایش ورودی می شود.

در تصویر زیر (برگرفته از سایت Moz) دامین اتوریتی سایت ایسنا را مشاهده می‌کنید که برابر با 84 از 100 است. بیش از 53,300 سایت ایرانی و خارجی به سایت ایسنا لینک داده‌اند که این رقم در میان وب سایت‌های ایرانی عدد واقعاً قابل توجهی به شمار می‌آید.. به همین دلیل رپورتاژ در سایت ایسنا می‌تواند تاثیر مثبتی روی سئوی سایت شما داشته باشد.

رپورتاژ در ایسنا

قدرت دامنه سایت ایسنا

لینک‌سازی با خرید رپورتاژ آگهی در سایت ایسنا

در رپورتاژ آگهی ما ضمن فرصتی که برای معرفی کسب و کار خود و ترغیب مخاطبین به محصولات و خدمات خود داریم، از طریق لینک سازی هایی که انجام می‌دهیم، تلاش می‌کنیم تا گوگل را وادار کنیم که ما را ببیند و در نتایج جستجوهای خود به مخاطبین هدفمان نشان دهد. در صورتی که شما هم با لینک سازی قصد دارید تا به چنین هدفی برسید، نکات زیر را حتماً در نظر داشته باشید:

 • مهم‌ترین موضوع این است که باید طبیعی عمل کنید. نباید گوگل استراتژی لینک دهی شما را متوجه شود. در صورتی که از یک شیوه ثابت برای لینک دهی به سایت خود استفاده می کنید، باید درباره این موضوع تجدید نظر کنید.
 • برای هر رپرتاژ، مقاله ای با کیفیت و متناسب با پرسونای مخاطبین خود بنویسید.
 • سعی کنید در نگارش رپورتاژ برای مخاطبین خود، موضوع کسب و کارتان را تبدیل به یک نیاز و دغدغه کنید و به آن پاسخ دهید.
 • سعی کنید در عنوان خبر، نام برندتان و کلیدواژه مد نظرتان را داشته باشید.
 • اگر مطلب شما آموزشی نیست، می‌توانید متنی حداکثر تا 1200 کلمه بنویسید.
 • معمولا در هر رپورتاژ آگهی امکان درج دو یا سه لینک فالو وجود دارد که از این لینک‌ها برای ارجاع دادن کاربران به دو یا سه صفحه مدنظرتان با کلیدواژه های مهم و مرتبط استفاده کنید.

نمونه رپورتاژهای منتشر شده در سایت ایسنا

با جستجوی کلمه «رپورتاژ آگهی» در سایت ایسنا، می‌توانید رپورتاژهای متنوعی که در این سایت منتشر شده است را مشاهده کنید. ما در ادامه یک نمونه از این رپورتاژها را بررسی می‌کنیم:

در تصویر زیر می‌بینید که این نمونه رپورتاژ در دسته‌بندی مرتبط با موضوع سایت ایسنا قرار گرفته است و این تاثیر مثبت زیادی در بهبود بازاریابی کسب و کار مورد رپورتاژ دارد. به عبارتی کسب و کاری که نام آن درون رپورتاژ آورده می‌شود، بیشتر شناخته می‌شود و خدمات و محصولات بیشتری نیز می‌فروشد.

همچنین توجه داشته باشید، کاربرانی که اخبار سایت ایسنا را دنبال می‌کنند معمولا اعلان اخبار جدید را در دسته‌بندی‌های موضوعی دلخواه خود دریافت می‌کنند. بنابراین زمانی که رپورتاژ شما در ایسنا منتشر می‌شود، مخاطبان هدف شما اعلان انتشار آن را دریافت می‌کنند و احتمالا وارد صفحه رپورتاژ شما می‌شوند. از ویژگی های مهم رپورتاژ هایی که در وبسایت ایسنا درج میشود میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 • امکان درج لینک فالو و با انکر تکست دلخواه
 • امکان استفاده از تصویر در رپورتاژ های درج شده
 • امکان درج نظر توسط مخاطبین در صفحه مربوط به رپورتاژ
 • کمترین تعداد بنر تبلیغاتی در صفحه مربوط به رپورتاژ
 • و…

رپورتاژ در ایسنا

نمونه رپورتاژ منتشر شده در سایت ایسنا

قیمت و خرید رپورتاژ در سایت ایسنا و ثبت سفارش در نشریلا

نکات گفته شده در این مقاله، اعتبار و ارزش بالای سایت ایسنا را برای درج رپورتاژ و یا درج تبلیغات در این سایت، نشان دادند. برای دریافت تعرفه‌های تبلیغاتی این سایت و اطلاع از هزینه‌های آن می توانید از نشریلا استفاده کنید. نشریلا پلتفرم انتشار «رپورتاژ آگهی» و «بررسی محصول و معرفی خدمات» در دنیای وب فارسی است. در نشریلا، تنها با ثبت سفارش و یا ارسال درخواست خود، تمامی فرآیندهای انتشار رپورتاژ و معرفی محصول خود را در کوتاه‌ترین زمان و مقرون به صرفه‌ترین قیمت (بعضاً قیمتی پایین‌تر از قیمت ارائه رپورتاژ توسط خود سایت) دنبال کنید.

برای کسب اطلاع از قیمت رپورتاژ در سایت ایسنا و ثبت سفارش رپورتاژ آگهی خود، می‌توانید وارد صفحه ثبت سفارش رپورتاژ آگهی نشریلا شوید.

ثبت سفارش رپورتاژ آگهی – کلیک کنید

شاید به بررسی سایت‌های زیر هم علاقه‌مند باشید:

بر اساس رای 12 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
شما قبلا رای داده‌اید!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.

دانش‌آموخته رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار
علاقمند به نویسندگی، ویراستاری و تولید محتوای وب و شبکه‌های اجتماعی
علاقمند به یادگیری دیجیتال مارکتینگ و سئو
دارای رزومه‌ای با سابقه تخصصی تولید محتوای متنی (مانند مقاله وبلاگ، نقد و بررسی، معرفی محصول، رپورتاژ، پست اینستاگرام و…) در زمینه‌های مختلف IT، مدیریت کسب و کار، پزشکی، تکنولوژی، مارکتینگ و…

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.