سایت رکنا یک پایگاه خبری و اطلاع رسانی محسوب می‌شود که فعالیت خود را از 22 بهمن سال 94 آغاز کرد. بنابراین قدمت دامنه این سایت به اندازه کافی بالاست و این موضوع نیز به معنی اعتبار بالای رکنا نزد گوگل است. سایت خبری رکنا هر روز تازه‌ترین اخبار و گزارش‌ها را در قالب محتواهای متنی و تصویری و در پنج دسته مختلف منتشر می‌کند که شامل موارد زیر می‌شود:

  1. پرونده
  2. چهره‌ها
  3. حوادث
  4. پلیس وقضا
  5. رک پلاس

زمینه فعالیت «رکنا» موضوع‌های اجتماعی و فرهنگی است و در این حیطه، تمام اخبار و حوادث داخلی و خارجی کشور را پوشش می‌دهد. از این رو رکنا می‌تواند بهترین مکان برای انتشار رپورتاژ کسب و کارهایی با حوزه‌های کاری مختلف باشد. در تصویر زیر که از سایت web archive  به دست آوردیم، زمان شروع به کار دامنه سایت رکنا (سال 2017 میلادی) را مشاهده می‌کنید:وب آرشیو سایت رکنا

آمار ترافیک و بازدیدهای سایت رکنا

شاید به دست آوردن و مشاهده آمار دقیق یک وبسایت با استفاده از ابزارهای موجود، امری غیر ممکن باشد ولی با استفاده از اطلاعات بدست آمده از سایت سیمیلاروب به خوبی می توان تخمین مناسبی از میزان بازدید، آمار ورودی و خروجی سایت بدست آورد.

وب‌سایت سیمیلاروب هم یکی از بهترین ابزارهای اندازه‌گیری آمار وب‌سایت‌ها است که به کمک آن می‌توان آمارهای حدودی ترافیک و بازدید سایت را مشاهد نمود. آماری که سیمیلاروب از بازدیدهای این سایت به نمایش می‌گذارد، به شرح زیر است:

تعداد بازدید (Visits) سالانه بیش از 84 میلیون بازدید
تعداد بازدید (Visits) ماهانه بیش از 7 میلیون بازدید
تعداد بازدید (Visits) روزانه بیش از 233 هزار بازدید
تعداد بازدید صفحات (Pageview) ماهانه بیش از 14 میلیون صفحه
تعداد بازدید صفحات (Pageview) روزانه بیش از 466 هزار صفحه
میانگین مدت زمان حضور کاربران در سایت بیش از 2 دقیقه
میانگین صفحات مشاهده شده توسط کاربران در هر بازدید حدود 2 صفحه

اولین نکته‌ای که باید در مورد آمار بالا در نظر داشته باشید این است که هر چه این اعداد برای یک سایت بیشتر باشند، اعتبار آن سایت هم بیشتر است؛ چراکه ربات‌های گوگل با بررسی این آمار و ارقام متوجه می‌شوند که این سایت در بین مخاطبان و کاربران خود محبوبیت زیادی دارد و در نتیجه، آن را در رتبه‌های بالاتر نتایج جستجوی کاربران در گوگل نشان می‌دهد.

بنابراین سایت رکنا با تعداد بازدیدهای بالا، میانگین زمان حضور مناسب و تعداد خوبی از صفحات مشاهده شده در هر بازدید کاربر، اعتبار بسیار بالایی دارد و همه این موارد نشان می‌دهند که می‌توانید روی دیده شدن بنر تبلیغاتی یا خوانده شدن رپورتاژ خود در رکنا حساب باز کنید و مطمئن باشید که بازتاب‌های مثبت خوبی خواهید گرفت.

تفکیک ورودی‌های سایت رکنا و ترافیک گوگل رکنا

در نمودارهای زیر مشاهده می‌کنید که بخش زیادی از ورودی‌های سایت رکنا ارگانیک هستند و از طریق جستجوی گوگل یا ورود مستقیم کاربر، به سایت وارد شده‌اند. به طور دقیق‌تر، 60 درصد ترافیک ورودی رکنا از طریق جستجوی کلمات کلیدی مختلف در گوگل توسط کاربران به دست آمده است. همچنین حدود 26 درصد این ترافیک شامل افرادی می‌شود که مخاطبان اصلی و همیشگی رکنا هستند و هر روز اخبار این سایت را بررسی می‌کنند. با این حال حدود 13 درصد ترافیک ورودی رکنا هم به صورت ارجاعی و از طریق بک لینک‌هایی است که از سایت‌های دیگر دریافت کرده است.

تفکیک ورودی

در جدول زیر نیز مشاهده می‌کنید که حدود 140 هزار بازدید (از حدود 233 هزار بازدید) روزانه‌ی رکنا از طریق نتایج جستجوی گوگل صورت می‌گیرد و این به معنی اعتبار بالای سایت رکنا و نمایش آن در رتبه‌های برتر نتایج گوگل است. با توجه به این نکات، رکنا مکان معتبری برای انتشار رپورتاژ خواهد بود.

مدت زمان تخمین بازدید
تعداد بازدید ماهانه از سرچ گوگل بیش از 4,197,900 بازدید
تعداد بازدید روزانه از سرچ گوگل بیش از 139,930 بازدید

تبلیغات بنری و کلیکی در سایت رکنا

یکی از پرسودترین فعالیت‌هایی که صاحبان وبسایت‌های معتبر و پربازدید می‌توانند انجام دهند، انجام تبلیغات بنری و کلیکی است. البته این معامله دو سر بُرد است و سود آن هم شامل حال سایت تبلیغ گیرنده‌ای مثل رکنا و هم سایت تبلیغ دهنده می‌شود و دلیل این امر هم نکات زیر است:

  • سایت تبلیغ گیرنده، بنر تبلیغاتی شما را در قسمتی از خود قرار می‌دهد و با هر کلیکی که کاربر روی آن بنر کند، مبلغ مشخصی از تبلیغ دهنده (مثلا خود شما) دریافت می‌کند.
  • سایت شما (به عنوان تبلیغ دهنده)، ترافیک ورودی زیادی دریافت می‌کند و این باعث بهبود سئوی سایت شما، افزایش اعتبار سایت شما نزد گوگل و رونق کسب و کارتان می‌شود.

در تصویر زیر که از صفحه ابتدایی سایت رکنا گرفته شده است، مشاهده می‌کنید که تبلیغات بنری و کلیکی زیادی در آن قرار گرفته است (حاشیه‌های بالایی وبسایت)؛ چراکه تبلیغ دهندگان می‌دانند که آمار بازدید و اعتبار رکنا بالاست و می‌توانند با قرار دادن بنر خود، کسب و کار خود را به کاربران مختلف معرفی و ترافیک سایت خود را بالا ببرند.

تبلیغات بنری سایت رکنا

در جدول زیر نرخ CTR سایت رکنا را مشاهده می‌کنید. واژه CTR مخفف Click Through Rate و به معنای نرخ کلیک است. یعنی چند درصد از کاربران، زمانی که در نتایج جستجوی خود این سایت را می بینند، روی این سایت کلیک می‌کنند. در واقع CTR از تقسیم میزان کلیک بر میزان نمایش سایت بدست می آید. حال با توجه به دو نرخ کلیک 0.25 درصد و 0.5 درصد به ترتیب وبسایت شما می‌تواند بین 35 هزار تا 70 هزار کلیک را در یک دوره تبلیغات کلیکی یا بنری در رکنا به صورت ماهانه دریافت کنید:

نرخ کلیک CTR میزان کلیک احتمالی (ماهانه)
0.25 درصد بیش از 35 هزار کلیک
0.5 درصد بیش از 70 هزار هزار کلیک

در صورتی که میخواهید محصولات یا خدمات خود را در بزرگترین و پربازده ترین رسانه های دیجیتال و آنلاین کشور معرفی و تبلیغ نمایید و حجم زیادی از مخاطبینی که به محصولات و خدمات شما نیاز دارند را به وبسایت خودتان هدایت کنید،‌ کاپریلا به عنوان بزرگترین مجموعه ارائه دهنده روش های تبلیغاتی آنلاین از جمله تبلیغات بنری و کلیکی میتواند در این مسیر همراه شما باشد. برای استفاده از خدمات تبلیغات آنلاین کاپریلا میتوانید روی عبارت ثبت سفارش تبلیغات کلیکی و بنری کلیک نمایید و با مراجعه به وبسایت کاپریلا درخواست خود را ثبت نمایید تا کارشناسان کاپریلا در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

محبوبیت سایت رکنا

با توجه به آمارهایی که در گوگل ترندز از مقایسه سایت‌های خبری مشابه رکنا به دست آوردیم، میزان محبوبیت هر یک از این سایت‌ها را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید. طبق این آمار، سایت رکنا در مقایسه با سایت‌های خبری دیگری مثل ساعد نیوز، فردا نیوز و فرارو نیوز از محبوبیت بسیار بالاتری در میان کاربران برخوردار است و تفاوت این میزان محبوبیت کاملاً مشهود است. این موضوع نشان می‌دهد که علاوه بر محبوبیت رکنا در بین کاربران، اعتبار آن هم بیشتر است.

محبوبیت سایت

بک لینک‌های سایت رکنا

زمانی که یک وبسایت دارای مطالب یونیک و تخصصی می‌تواند تا حد زیادی مورد توجه سایت‌های دیگر قرار بگیرد؛ به این صورت که سایت‌های مختلف تمایل دارند لینک آن سایت را داخل مطالب خود قرار دهند و به عبارتی به آن بک لینک بدهند. با توجه به جدول زیر، سایت رکنا هم شامل این قاعده می‌شود و به دلیل محتوای معتبر و یکتای خود، بک لینک‌های زیادی از سایت‌های معتبر دیگر مثل wikipedia، CNN، Medium و… با DA های بالای 90 گرفته است. در نتیجه زمانی که لینک سایتی مثل رکنا داخل این سایت‌های باارزش قرار می‌گیرد، اعتبار رکنا هم نزد گوگل بالا می‌رود.

بک لینک‌های سایت

قدرت دامنه (دامین اتوریتی یا DA) سایت خبرگزاری رکنا

Domain Authority یا قدرت دامنه هر سایت عددی بین 0 تا 100 و بیانگر میزان اعتبار آن سایت نزد موتورهای جستجو است. هر چه این عدد به 100 نزدیک‌تر باشد، اعتبار سایت هم بالاتر است. بنابراین وقتی سایت شما از سایتی با قدرت دامنه بالا بک‌لینک می‌گیرد، تأثیر مثبت بیشتری روی سایت شما گذاشته خواهد شد.

در تصویر زیر که از سایت آماری Moz گرفته شده است می‌بینید که قدرت دامنه سایت رکنا عدد 38 است که این رقم با توجه به اعتبار و سابقه فعالیت چند ساله‌ی رکنا، عدد نسبتاً خوبی در بین سایت‌های ایرانی محسوب می‌شود. همچنین با توجه به این آمار، حدود 5 هزار سایت خارجی و ایرانی وجود دارند که به رکنا بک لینک داده‌اند و این موضوع هم به معنی اعتبار بالای رکناست.

قدرت دامنه

لینک‌سازی با خرید رپورتاژ آگهی

مخاطبان در موتورهای جست و جو با کلمات کلیدی مد نظر خود وارد سایت می‌شوند و این موضوع روی بازدید سایت‌‍ها تاثیر فراوانی دارد. خیلی از صاحبان کسب و کار برای افزایش بازدید خود، به خرید بک لینک روی می‌آوند. برای گرفتن بک لینک روش‌های متنوعی استفاده می‌شود که ممکن است با توجه به هوشمندی گوگل، نمره منفی برای هر دو سایت ثبت کننده لینک و صاحب لینک، منجر شود. روش منطقی و درست برای داشتن بک لینک‌ها، استفاده از رپورتاژ  آگهی است. در این مقاله از نشریلا، می‌خواهیم درباره فواید انتشار رپورتاژ آگهی در سایت رکنا مطالبی را عنوان کنیم و با هم بررسی کنیم که انتشار رپورتاژ در رکنا تا چه حدی می‌تواند در استراتژی سئو، به ما کمک کند. در انتها نیز شما را راهنمایی خواهیم کرد تا از طریق نشریلا به سادگی سفارش رپورتاژ خود را در رکنا ثبت نمایید.

نمونه رپورتاژهای منتشر شده در خبرگزاری رکنا

سایت رکنا به دلیل تنوع نسبتاً بالای موضوع محتواهای آن و مخاطبان مختلفی که به رکنا سر می‌زنند، محل مناسبی برای انتشار رپورتاژهای شما خواهد بود و تقریباً هر نوع موضوعی را پوشش می‌دهد. در نمونه رپورتاژ زیر که در سایت رکنا منتشر شده است، می‌بینید که یک «مرکز چاپ بنر» تبلیغ شده است. بنابراین رکنا به شما این امکان را می‌دهد که کسب و کار خود را در قالب یک رپورتاژ در آن منتشر کنید و کلمات کلیدی مورد نظر خود را با انکرتکست دلخواه و لینک فالو در رپورتاژ قرار دهید.

نمونه رپورتاژ رکنا

قیمت و خرید رپورتاژ خبرگزاری رکنا و ثبت سفارش در نشریلا

سایت خبری رکنا یک سایت با اعتبار و بازدید خوب است که اگر تمایل به هزینه مناسبی برای انتشار رپورتاژ داشته باشید، می‌توانید به آن مراجعه کنید. این در حالی است که انتشار رپورتاژ در سایت‌های خبری بزرگ‌تر مثل ایسنا، تسنیم و… هزینه سنگین‌تری برای شما خواهد داشت و سایت رکنا از این نظر مقرون به صرفه‌تر محسوب می‌شود.

نکته دیگر این که اگر شما بخواهید برای هر رپورتاژ آگهی خود با تک تک سایت‌ها وارد مذاکره شوید و انتشار رپورتاژ آگهی‌های خود را دنبال کنید، مطمئناً متحمل صرف زمان و هزینه بالایی خواهید شد.اما نشریلا که بزرگ‌ترین پلتفرم انتشار «رپورتاژ آگهی» و «بررسی محصول و معرفی خدمات» در دنیای وب فارسی است، این امکان را برای شما مهیا کرده است تا تنها با ثبت سفارش و یا ارسال درخواست خود، تمامی فرآیندهای انتشار رپورتاژ و معرفی محصول خود را در کوتاه‌ترین زمان و مقرون به صرفه‌ترین قیمت (بعضاً قیمتی پایین‌تر از قیمت ارائه رپورتاژ توسط خود سایت) دنبال کنید.

برای کسب اطلاع از قیمت رپورتاژ در رکنا و ثبت سفارش رپورتاژ آگهی خود، می‌توانید وارد صفحه ثبت سفارش رپورتاژ آگهی نشریلا شوید.

بر اساس رای 8 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
شما قبلا رای داده‌اید!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.

دانش‌آموخته رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار
علاقمند به نویسندگی، ویراستاری و تولید محتوای وب و شبکه‌های اجتماعی
علاقمند به یادگیری دیجیتال مارکتینگ و سئو
دارای رزومه‌ای با سابقه تخصصی تولید محتوای متنی (مانند مقاله وبلاگ، نقد و بررسی، معرفی محصول، رپورتاژ، پست اینستاگرام و…) در زمینه‌های مختلف IT، مدیریت کسب و کار، پزشکی، تکنولوژی، مارکتینگ و…

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.